DOMA A VENKU: Didier Drogba

Naše útočné eso Dider Drogba se vrátil do sestavy ve vítězném zápase proti Vlkům, který svěřenci Carla Ancelottiho zvládli v poměru 2:0 a dnes se právě Drogba stal cílem staré známe rubriky Doma a venku, ve které mluvil o životě na Stamford Bridge i o svém soukromí.


DOMA
Jak pro Vás věci v Cobhamu fungují?

Sedím v šatně mezi Florentem a José Bosingwou, jsou to mojí sousedé. Předtím to byli Makelele a Geremi. Je tam vždy dobrá atmosféra, bez ohledu na to, vedle koho sedíte. Vždycky si s těmi kluky někam rád zajdu popovídat.

Který z vašich spoluhráčů na Vás o víkendu udělal dojem?

Tento víkend bych asi řekl, že Yuri Zhirkov. Nehraje příliš často, a tak to pro něj určitě bylo namáhavé, když musel hrát 2 zápasy v tak rychlém sledu. První zápas bývá většinou v pohodě, druhý už je složitější, protože můžete ztratit koncentraci, můžete být unavení, protože nejste zvyklí na takové množství na trávníku. Ale on odehrál skvělá utkání, také jeho pomoc při Florentově gólu byla nemalá.

Čeho si všímáte na Stamford Bridge kromě dění na hřišti?

Když je klidná hra, a tím pádem je i v hledišti poměrný klid, tak můžete slyšet Carla Ancelottiho, jak na vás od postranní čáry křičí pokyny. Ray (Wilkins, pozn.red.) je trochu hlasitější, hlavně tedy jeho pískot, takže když Carla není moc slyšet, tak nás upozorní.

Jaké je vaše nejpamátnější kázání, jaké jste kdy o poločase v kabině zažil?

Bylo to ještě, když jsem hrál za Marseille. Hráli jsme doma proti Nice. O poločase za námi přišel trenér do šatny a místo proslovu jen řekl: „Nyní uděláte, co musíte udělat.“ Tak jsme spolu my hráči začali komunikovat a snažili se změnit taktiku k lepšímu. Vyšli jsme z kabin s hlavami nahoře a zápas vyhráli.

Co pro Vás znamená slovo „domov“?

V souvislosti s fotbalem to pro mě znamená Stamford Bridge, kde momentálně držíme skvělou bilanci. Mimo fotbal to pro mě je rodina a dům tady v Anglii.

 

VENKU

Jaké další sporty sledujete v televizi?

Další…to je zavádějící, protože já se ani moc na jiná fotbalová utkání nedívám, ale mám také rád basketbal nebo házenou, která sice není takovým rozšířeným sportem jako fotbal, ale je to skvělá pohyblivá hra.

Máte nějaké slavné přátele kromě těch z fotbalu?

Ani ne, možná tak Kobe Bryant, ale s tím jsem mluvil asi jen jednou, takže dá se říct, že asi nemám.

Jaké je vaše oblíbené místo pro únik od všech starostí?

Můj dům v Marseille. Je opravdu tichý, přímo na pláži a se skvělým výhledem. Nachází se v malé vesničce, mnohem menší než Cobham. Je ta m vždy ticho a počasí bývá také příjemné.

Váš nadační večer se opět blíží…

Ano, bude to 4. prosince, jako loni. Vyhlížíme zisk velkých peněz, ze kterých bychom chtěli brzy postavit nemocnice. Loni měla tato nadační akce velký úspěch, a doufám, že letos bude úspěch ještě větší.


21:56:45 - 25.10.10 - Petric32 - Rubriky - 2786x