Ivanovič: Francouzská výzva

Po sérii porážek i Branislav Ivanovič uznává, že je potřeba vrátit se na vítěznou vlnu a nejlepší by to bylo již dnes večer v zápase Ligy Mistrů proti Olympique Marseille.
Za poslední týden jsme si na konto připsali pouze dvě porážky. Nejprve jsme podlehli Newcastlu v zápase Carling Cupu a poté jsme neuspěli ani na City of Manchester Stadium v ligovém zápase proti Manchesteru City. V milionářské soutěži však máme zatím plný počet bodů, tedy 3, a to ze zápasu s MŠK Žilina a budeme se dnes snažit na domácím stadionu na toto vítězství navázat, a upevnit si tak první příčku v tabulce.

„Poslední zápas pro nás nebyl lehký, protože jsme dělali nějaké chyby, ale je to fotbal a vše je stále v našich rukou,“ řekl srbský obránce. „Nyní se však soustředíme pouze na zápas Ligy Mistrů. Máme 3 body a nyní nás čeká jeden z nejtěžších zápasů ve skupině. Těžší asi bude už jen zápas se stejným soupeřem, ale venku.“

„Musíme proti Marseille hrát dobře a vyhrát, víme však, proti komu stojíme, a proto budeme muset na hřišti podat dobrý výkon, ale my víme, jak na ně máme hrát. Je důležité, že jsme si po zápase s Manchesterem City mohli odpočinout a koncentrovat se tak pouze na tento zápas.“

Marseille zahájili sezonu špatně, a to porážkami proti nováčkovi z Caen a také proti Valenciennes. Doma také prohráli v zápase Ligy Mistrů proti Spartaku Moskva, ale v lize pak porazili Arles a Sochaux, takže si trochu spravili chuť. Ivanovič tak neočekává, že by to byl lehký zápas.

„V Lize Mistrů je každý zápas těžký a každý může porazit kohokoliv, takže nebylo zas takovým překvapením, že Spartak porazil Marseille,“ tvrdí 26letý obránce Blues. „Marseille je velmi dobrý tým. Doma prohráli, takže si proti nám budou chtít spravit chuť. Bude to velmi těžký zápas,“ upozorňuje Ivanovič.

Ve stejné době, jako se na Stamford Bridge odehrát zápas mezi Chelsea a Marseille, se také bude hrát pro Branislava další velice důležitý zápas. V něm bude domácí Partizan Bělehrad hostit Arsenal.

Je to od roku 2003 vůbec poprvé, co se nějaký tým z Branislavovy vlasti účastní bojů ve skupinové fázi Ligy Mistrů a Branislav to komentuje těmito slovy: „Bude to velice zajímavý zápas, protože se hraje v Bělehradě. Fanoušci vytvoří neskutečnou kulisu. Liga Mistrů se do Srbska vrací po 7 letech a mohu říct, že jsem proto na Partizan hodně hrdý. Partizan má hodně mladý, ale také dobrý tým, takže proti Arsenalu nejsou bez šancí, zvláště když hrají doma. Pro nás bude také zajímavé sledovat tento zápas, protože se s Arsenalem utkáme v sobotu při ligovém utkání a budeme potřebovat vyhrát.“

„Takže abych to shrnul, naším cílem je za těchto pět dní získat 6 bodů. Vše dnes začíná na Stamford Bridge a uvidíme, jestli položíme pro náš cíl dobrý základ,“ ukončil Ivanovič.

Autor: Petric32

20:32:31 - 28.09.10 - drogbinho - Mužstvo - 2122x