Drogba se těší na City

Útočník Pobřeží Slonoviny si vychutnává dobrý start do sezony. Také se velice těší na víkend, kdy se hráči Londýnského velkoklubu střetnou s Manchesterem City.


Drogba však popírá, že by hráči Blues měli start do sezony ulehčený dobrým rozpisem utkání Premier League.

 

Blues vyhráli všechny dosavadní ligové zápasy s velkým počtem vstřelených gólů, který se zatím zastavil na čísle 21. Naproti tomu inkasovali pouze jednou.

 

Drogba připomněl výhry proti West Bromwichi, Stoke, West Hamu a Blackpoolu a zároveň tento dvaatřicetiletý forvard uznal, že nastoupit proti svěřencům Roberta Manciniho bude opravdová zkouška, která když vyjde, umlčí všechny kritiky a zastánce názoru, že Chelsea se zatím daří pouze kvůli zdánlivě lehkému losu.

 

Rozhodující

„Nemyslím si, že jsme měli lehký start,“ řekl Drogba. „Lidé to říkají proto, že jsme vyhráli všechny dosavadní ligové utkání, které se mohou zdát snadné. Zdání však klame, tyto zápasy lehké určitě nebyly. Třeba ve Wiganu, nebýt Maloudova gólu, by jsme se gólově prosadili až ve druhé půli.“

 

„Hráči City budou dobrým testem, jak se přesvědčit, jestli se dokážeme vypořádat i s těžšími soupeři. Já jsem přesvědčen, že určitě ano. Hned poté hrajeme s Arsenalem, to bude další těžká zkouška. Bude to rozhodující období.“

 

Drogba ví, že Citizens budou klást tuhý odpor proti svěřencům Carla Ancelottiho, zároveň však poukazuje na životní důležitost tohoto utkání hraného na City of Manchester Stadium.

 

„Je dobré, že máme čtyřbodový náskok. Nic to však nemění na tom, že tyto dvě těžká utkání musíme vyhrát.“

 

Optimistický

„Budeme se snažit vyhrát. Uvidíme, co se stane. Loni jsme vyhráli všechna utkání proti týmům velké čtyřky. To bylo rozhodující. Když hrajete proti takovýmto týmům, je důležité neprohrát. Když vyhrajete, dává vám to možnost ztratit body s jinými soupeři. Loni jsme zápasy proti velkým týmům vyhráli, a tak nebyly fatální ztráty bodů proti slabším soupeřům. I tohoto bychom se však letos rádi vyvarovali.“

„Je pravda, že loni nás Citizens v obou zápasech porazili, to byl problém. Letos už se to nesmí stát. Pokud se to však stane a my na konci zdvihneme pohár pro mistry Premier League, vadit mi to nebude. Pokud by však eventuální ztráta bodů z těchto utkání rozhodla o jiném držiteli poháru, pak…" nedopověděl Carletto svůj záměr, ale všichni asi chápeme, že by nebyl moc nadšený.


18:45:35 - 23.09.10 - Petric32 - Mužstvo - 4689x