Blog Michaela Essiena: Mezinárodní den míru

Je tu opět další díl blogu Michaela Essien
Zdravím Vás všechny,

Dneska bych se chtěl ve svém blogu věnovat Mezinárodnímu dni míru a taky tomu, co pro to v Africe děláme a jak si ho připomínáme.

Jak víte, 21. září byl Mezinárodní den míru a já jsem byl Africkou unií jmenován velvyslancem, nebo něčím v tom smyslu. Cílem je šířit poselství míru a bezpečnosti.

Byl jsem velmi překvapen a poctěn, že jsem byl vybrán za velvyslance míru. Vždycky jsem považoval mír za důležitou součást politiky, ale i fotbalu, kterému se věnuji. Postupem času jsem si uvědomil, že hodně lidí chce podpořit úsilí obyčejných občanů, jako jsem třeba já, a tak jsem cítil, že bych možná mohl změnit srdce a myšlení některých lidí o válce a jejich důsledcích.

Prosím Vás, abyste mě nepochopili špatně. To, že se snažím pomáhat, neznamená, že to bude mít nějaký větší účinek. Jen se snažím, spolu s Africkou unií, přispět malými díly ke zlepšení podmínek v Africe. Pokud to bude mít úspěch, budu to brát jako bonus.

Spousta mých přátel a kolegů vykonávali tuto funkci v minulosti a měli pozitivní vliv a já se budu snažit navázat na jejich úspěchy. Vezměte si například velvyslance George Weaha. Ten pro svůj lid v Libérii dělal a stále dělá jen to nejlepší. Pak je tu můj spoluhráč z Chelsea Didier Drogba, který toho udělal tolik pro sjednocení Pobřeží Slonoviny a nadále usiluje o mír ve své zemi. Tihle lidé a mnoho dalších se pomocí sportu snaží přispět ke zlepšení situace v Africe. To je také můj konečný cíl.

Existuje mnoho lidí, kteří byli v důsledku válek vyhnáni ze svých domovů a trpí. Cílem práce Africké unie je přispět ke zlepšení jejich situace. Vláda každé země Afriky dělá vše pro to, abychom mohli žít v harmonii a míru a právě toto je mé poselství k Mezinárodnímu dni míru.

Nejsem sám, kdo k míru vyzývá. Abedi Pele a Raber Madjer jsou také lidé, kteří se pomocí sportu, a fotbalu především, snaží o zvýšení pozornosti o povědomí míru a bezpečnosti.

Součástí projektu „Udělat mír šťastnějším“ je i připravovaný charitativní zápas, přičemž za jednu stranu budou hrát Afričané. Doufejme, že tato akce Africké unie přinese ovoce. Doufám, že se můžu spolehnout, že tento projekt podpoříte a utkání navštívíte. Ať je mír mezi našimi národy, domovy a v naších srdcích, protože bez míru kdekoli na světě budeme všichni v nebezpečí.

Váš Ess


Autor: Petric32

13:51:59 - 23.09.10 - drogbinho - Chelseafc.cz - 3283x