Malouda: Nádherná soutěž

Dnes večer čeká naše hráče výlet na Slovensko, kde se utkají proti Žilině. Bude to pro naše hráče jedná velká neznámá, ale Florent Malouda si myslí, že právě tohle je na této soutěži vzrušující.
Je to naše v řadě již osmá účast v soutěži, ale pro MŠK Žilinu, slovenského šampiona, který vyřadil v předkole např. pražskou Spartu, je to debut.

V posledních letech navíc máme na nováčky štěstí. „V minulosti jsme narazili v jejich první sezoně např. na Kluž, loni jsme zase dostali do skupiny APOEL Nikósii, taktéž nováčka v milionářské soutěži. Právě v tom je pro mne krása této soutěže. Je vzrušující hrát proti takovýmto zemím."

„Je to vždy nebezpečí pro velké týmy. Když nejste plně koncentrováni, můžete být zklamáni z průběhu. Neměli bychom si myslet, že to bude letos lehké. Musíme se opravdu koncentrovat a zaměřit pouze na hru."

„Samozřejmě, že skauti trenérovi pravidelně podávali informace od doby, kdy jsme se rozlosování dozvěděli, tedy od konce srpna." Malouda věří, že „odlišné tempo hry obou týmů bude mít rozhodující dopad na utkání."

„Nyní, v době videa a různých her, se můžete o soupeři dozvědět takřka vše. I když z pohledu Žiliny to bude lehčí, jsme větší klub a ve světě jsme známí, takže i malé týmy vědí, jak hrajeme," předpokládá Malouda.

„Myslím, že rozdíl bude v tempu hry, jak už jsem říkal. Pokud se nám podaří kontrolovat tempo, tak to pro nás bude dobré. Ale pokud tam začneme pomalu, může to nahrávat Žilině. Je v našem zájmu abychom na ně vlítli."

Dalšími týmy skupiny F jsou úřadující francouzský mistr Olympique Marseille a ruský Spartak Moskva. Od obou se očekává, že budou zdatnými soupeři. Malouda se již těší na střetnutí svého současného týmu se svým bývalým, které se odehraje za 14 dní na Stamford Bridge.

„Marseille bude obtížný soupeř, zvláště, když se podíváte, jak se zvedla úroveň francouzských klubů hrajících Champions League. Minulý rok měli Francouzi 2 své týmy mezi osmičkou nejlepších. Je to pro ně výzva, jsou mistři ligy a na účast v Lize Mistrů nějakou dobu čekali."

„Nebudou chtít přijet na Stamford Bridge a prohrát 4:0 jako před dvěma lety Bordeaux. Mohu Vám říct, že oba zápasy s nimi budou obtížné. V Marseille je skvělá atmosféra, ale my jsme na to zvyklí."

„Teď jsme na začátku a každý tým se bude snažit vyhrávat a skončit ve skupině první. Záleží pouze na nás, pokud splníme očekávání a postup z prvního místa si pohlídáme."

Autor: Petric32

15:35:26 - 15.09.10 - drogbinho - Mužstvo - 2249x