DOMA A VENKU: Ray Wilkins

Zpět po mezinárodní přestávce je tady i naše novinka. Tentokrát o svém životě ve fotbalu i mimo něj mluví asistent trenéra Ray Wilkins.
DOMA

Jak pro Vás věci v Cobhamu fungují?

My trenéři tam máme vlastní kancelář s asi půl tuctem hochů. Trochu se tam škádlíme. Dále máme vlastní šatnu, kde měníme tréninkové zařízení. Moje rutina je obvykle přijet v 8:30. V 9:30 se setkávám s Carlem, následuje trénink a zase odjíždím. Jsou to docela všední věci, ale tak to je.

Kdo na Vás o víkendu udělal dojem?
Pepe Reina z Liverpoolu. Některé zákroky, které předváděl, udržely Liverpool ve hře. Byly opravdu vynikající. Ale naši kluci na mě taky udělali dojem, že jsme v dobré formě.

Když Michael Essien vstřelil proti West Hamu svůj druhý gól, proč se přišel radovat právě za Vámi?

Chvilku jsem s ním mluvil, řekl jsem mu, že by bylo dobré, kdyby dal gól. Take to skoro stále říkám Mikelovi. Vedí, že když jeden útočí tak druhý se musí držet trošku vzadu.

Které věci z hlediště neuniknou Vaší pozornosti?
Někdy jsem musel Carla pošťouchnout, když fanoušci zpívali jeho jméno, a často krát jsou to hezké slova na adresu našeho manažera. Máme sklon soustředit se na jakýkoliv kontakt s davem.

Jaké je Vaše nejpamátnější kázání, co jste kdy o poločase zažil?
Bylo to kázání od Rona Atkinsona mě a Bryanu Robsonovi, když jsme prohrávali 2:0 proti Bournemouthu v FA Cupu. Na druhý poločas měl jít Robo. Myslel jsem, že to byla naše chyba, že jsme prohráli.

Co pro Vás znamená domov?
Domov je moje žena a děti s jejich partnery. Je to příjemné místo na večeři.


VENKU

Jaké další sporty se Vám líbí?

Musím říct, že všechny. Ale některé sám provozuji, a to golf a tenis.

Věděl jste něco o svém soupeři na lavičce o víkendu?

Ne, opravdu ne. V té době jsem s Avramem nemluvil, a ani jinak jsem s ním nebyl v kontaktu.

Máte nějaké slavné přátele?

Znám dost lidí z televize a samozřejmě hodně lidí okolo fotbalu. No vlastně většina mých přátel je z fotbalového prostředí. Mám ale i nějaké přátele mimo fotbal.

Jaké je Vaše oblíbené místo, kam jdete, když potřebujete od toho všeho vypadnout?

Domov. Bydlím v Cobhamu, je to dobrých 45 min. od Stamford Bridge. Takže pokud se nám někdy zápas nepovede, je dobré být brzy doma.

Autor: Petric32

19:03:32 - 13.09.10 - drogbinho - Rubriky - 3277x