Tisková konference: Spokojený Carlo

Carlo Ancelotti byl na pozápasových tiskové konferenci z výkonu jeho mladého týmu nadšený. Chelsea zvládla svůj první přátelský zápas s Crystal Palace 1:0.
Ital sledoval jak se dařilo jeho mladému týmu na hřišti. Vítězství dokázal zajistit Michael Essien, který završil velký comeback. „Podali jsme dobrý výkon a hráli dobrý fotbal. Měli jsme možnost vidět mladé hráče z naší akademie a je to dobrá věc pro nás i pro ně, že si zahráli za první tým,“ řekl Carletto.

„Pro Essiene to byl důležitý návrat a hrál velmi dobře. On je fantastický hráč. V minulé sezóně nám chyběl a doufáme, že tuto sezónu se nezraní. Jsem velmi šťastný. Toto družstvo vyhrálo ligu i FA Cup a věřím, že budeme ještě silnější.“

Nedostatek hráčů Á týmu dal hlavně šanci mladým ukázat se. Nutno podotknout, že někteří rozhodně nezklamali. „Věřím, že někteří mladíci budou v nové sezoně hrát za Á tým. McEachran se musí stále zlepšovat, má fantastické dovednosti a rozhodně má budoucnost. Myslím, že čtyři až pět hráčů by mohlo být příští sezónu v Á týmu,“ pokračoval.

51-letý Ital má jasno o tom, kdo bude hrát v příští sezoně levého obránce. „Nemluvil jsem s ním, nemám potřebu mluvit s ním a on nemusí mluvit se mnou. Je hráčem Chelsea, v minulé sezóně odvedl fantastickou práci a v nové sezóně bude pro nás významným hráčem. Na 100%. Také si nemyslím, že potrebuejme dalších útočníků. Máme Sturridge a vrátí se Anelka, Drogba i Kalou,“ zakončil.

19:13:52 - 17.07.10 - Haman - Mužstvo - 2675x