Čech favorizuje Španělsko

Petr Čech se MS 2010 v Jihoafrické republice jako hráč nezúčastnil, ale i tak do Afriky cestoval. Oficiální stránce Chelsea prozradil i tip na vítěze finále.
Naše brankářská hvězda strávila v Jižní Africe za poslední měsíc tři dny. Bylo to částečně kvůli firmě Adidas, ale byl i na zápase Španělsko vs. Chile. Nyní je zpět v Anglii a takto se vyjádřil o letním šampionátu: „Před turnajem jsem říkal, že Španělsko vyhraje. Nyní jsou ve finále, i když nezačaly nejlépe. Jdou od zápasu k zápasu, hrají lépe a lépe, a poslední zápas proti Německu byli skvělí, takže si myslím, že mají velkou šanci. Mají tým, který má řadu hráčů z Barcelony. Hrají spolu několik let,“ říká Čech.

Čech sice tipoval před šampionátem dobře, že Španělé může vyhrát, no rozhodně neviděl každý zápas jako jeho manažer, Carlo Ancelotti. „Když jsem se vrátil z Jižní Afriky, koukal jsem zápas Německa s Anglií v televizi. Pořádně jsem ale začal MS dívat až od čtvrtfinále, předtím jsem chtěl co se týká fotbalu opravdu vypnout. Atmosféra v Jihoafrické republice se mi nelíbila, protože nebylo slyšet lidí. Jsem zvyklý na zpěv davu, jásot. Vzhledem k vuvuzely nebylo lidí slyšet. Ptal jsem se Španělů a řekli mi, že se na hřišti moc neslyší. Říká se, že když všichni hrají na vuvuzely, neexistuje šance, že se hráči domluví,“ pokračoval Petr.

Čech hodnotí i brankářskou situaci letního šampionátu. „Iker Casillas je na tom velmi dobře, zachránil tým, když vychytal penaltu. Brankáři samozřejmě udělali na šampionátu několik chyb, ale celkově hodnotím jejich vystoupení jako dobré,“ zakončil český reprezentační gólman.

14:31:17 - 11.07.10 - Haman - Mužstvo - 2366x