Le Roy: S Essienem by postoupili

Bývalý trenér Ghany Claude Le Roy věří, že kdyby byl na šampionátu v Jižní Africe i Michael Essien, černé hvězdy by do semifinále postoupili.
Řekl, že Essien je prvotřídní hráč, který by v týmu udělal velký rozdíl, no i tak svůj bývalý tým chválil. „Pokud by tam byl Essien, jsem si jistý, že by Ghana dosáhla semifinále,“ říká Le Roy pro fifa.com jako jeden z odborníků, kteří analyzují africké týmy.

„Chyběl jim hráč jeho kalibru, je to jeden z nejkomplexnějších hráčů na světě. On je schopen dělat všechno, ale dělá vše i dobře,“ pokračoval.

Le Roy převzal Ghanu po světovém šampionátu v roce 2006. On pozval do týmu nyní výborného Anthonyho Annana. „Byl jsem oslněn prací tohoto hráče. Našel jsem ho v Hearts of Oak, když hrál jako pravé křídlo. Já jsem ho ale nasadil na post defenzivního záložníka, cítil jsem, že by mohl být skvělý. Je to velmi inteligentní hráč.“

Francouz, který opustil Ghanu v roce 2008, řekl, že tím ukázal na turnaji jeho velikost. „Je mi jich velmi líto. Hned po konci jejich posledního zápasu jsem volal hráčům a řekl jim, že mohou být spokojeni. Musí být hrozný pocit, být tak blízko semifinále MS a najednou je konec. Tým ale prokázal dostatek zralosti, jsou velmi dobře vyvážený. Hráli druh fotbalu, který se od nich očekával. Obrana byla velmi kvalitní a Richard Kingson byl také skvělý. Je třeba, aby v této práci pokračovaly. Nyní je cílem vyhrát nejbližší Africký pohár národů,“ zakončil.

20:56:23 - 08.07.10 - Haman - Reprezentace - 2709x