První velký rozhovor s Benayounem

Yossi Benayoun je z přestupu do Chelsea skutečně nadšený a nemůže se dočkat prvního setkání se spoluhráči či prvního tréninku.
30-letý izraelský záložník podepsal na Stamford Bridge tříletou smlouvu. Jeho plat by se měl pohybovat kolem 55 000 liber týdně a cena, za kterou jej vedení Blues koupilo sice nebyla oficiálně zveřejněna, ale odhady v médiích naznačují částku 5,5 milionu liber. Stal se tak první letní akvizicí Carla Ancelottiho. Se svými spoluhráči se poprvé potká v pondělí na tréninku.

Sice přichází do nového prostředí, kreativní záložník se začíná cítit jako doma. „Všechno vypadá skvěle, mají skvělé tréninkové prostory a je to jeden z nejlepších klubů na světě. Potkal jsem už několik zaměstnanců a hráčů. Je to pro mě výzva a jsem připraven,“ znějí první slova Benayouna jako hráče Chelsea.

V posledních třech sezónách se proti nám Benayoun postavil v dresu Liverpoolu hned osmkrát. Dobře si uvědomuje, jaké kvality má jeho nový klub. „Je tu spousta dobrých hráčů, jsou to velcí hráči. Mě čeká nový začátek a musím tvrdě pracovat a dokázat, že mohu tomuto klubu něco přinést. Jediné, co mohu slíbit je, že budu tvrdě pracovat a dělat to, co nejlépe vím, a doufejme, že budu dost dobrý. Měl jsem nabídky od několika klubů, ale když přišla Chelsea, na jiný klub jsem již nemyslel, byla to pro mě jasná jednička. Jsem velmi rád, že se přestup povedl,“ pokračoval zkušený a univerzální hráč.

Poslední sezona byla pro Liverpool frustrující. V Premier League skončili na 7. místě a jen tak, tak si zajistili účast v poháru UEFA. „Opustil jsem velký klub Liverpool a za čas strávený na Anfield Road jsem velmi vděčný. Uplynula sezona byla pro nás velkým zklamáním, nečekali jsme, že skončíme až na sedmém místě, protože Liverpool je skvělý klub a zaslouží si bojovat o trofeje, takže pro každého to bylo zklamání. Přeji jim všechno nejlepší a jsem si jistý, že příští sezonu to bude opět ten klub, který známe.“

Poslední vystoupení Yossiho na Anfield Road bylo 2. května proti Chelsea, když se našim podařilo vyhrát 2:0 a udělali jsme k zisku titulu další velký krok. „Věděl jsem, že to bude můj poslední domácí zápas v dresu Liverpoolu a proto jsem se snažil zahrát co nejlépe, ale hráči Chelsea byli silnější. Jsem v Anglii již 5 let a porazit Blues nebylo nikdy snadné. Mají skvělých hráčů a to je důvod, proč vždy bojují o trofeje. Jsem velmi rád, že jsem se stal součástí tohoto týmu,“ zakončil.

11:56:39 - 03.07.10 - Haman - Mužstvo - 3354x