Dva končí, tři jdou dále

Dnes se se šampionátem v JAR loučí hned dva hráči Chelsea. Účastníky Blues v Africe tak stále ubývá a smutnými byly dnes hlavně Afričané.
Radovat se mohou Portugalci, naopak hráči Pobřeží slonoviny jsou určitě hodně smutní. Na dálku dnes tyto dva týmy bojovaly o postup do osmifinále, nakonec to remízou vyhrálo Portugalsko.

Portugalsko 0:0 Brazílie 
V tomto zápase naskočil do hry jediný hráč Blues a to Ricardo Carvalho, samozřejmě od začátku zápasu. Paulo Ferreira byl spolu s Decem na lavičce náhradníků, do hry se jim proniknout nepodařilo. Možná ale litovat nemusí. Před zápasem Portugalska s Brazílií se totiž očekávalo určitě více krásy, než samotní aktéři předvedli. Dá se říci, že hráči více faulovalo než hráli, chtěli se vyprovokovat a vznikl z toho nakonec dost nezajímavý zápas, ve kterém nepadl ani jeden gól, což ale vyhovovalo oběma týmům, které nakonec postoupily do osmifinále MS 2010. 

Severní Korea 0:3 Pobřeží slonoviny 
Afričané věděly, že jejich nečeká lehká úkol. V zápase museli nejen vyhrát, ale i smazat 9 gólové manko Portugalska, no to ještě nebylo všechno. Také museli doufat ve výhru Brazílie nad Portugalskem a v to určitě nikdo nevěřil. 
Sice začali „domácí“ zápas dost dobře, v úvodních 20. minutách dali dva góly a možná věřili v to smazání manka v porovnání s Portugalskem, no zasekly se. Třetí gól se jim i přes velkou převahu v zápase podařilo vstřelit až v 82. minutě, kdy se do sítě KLDR přesně trefil hráč Chelsea, Salomon Kalou, který se na hřiště dostal v 64. minutě. Frustrovaný Didier Drogba hrál samozřejmě od začátku zápasu, ale gól se mu vstřelit nepodařilo. Další africký tým se tak s letním šampionátem loučí.

18:42:23 - 25.06.10 - Haman - Chelseafc.cz - 2767x