MS: Srbsko vyhořelo

Dnes byl na programu MS i zápas Srbsko vs. Ghana, v němž se týmům nedařilo přesně střílet, ale nakonec jsme vítěze zápasu poznali. Nejtěsnějším rozdílem vyhrála pomocí penalty Ghana.
Před zápasem se očekávalo, že to bude na hřišti tvrdý boj a očekávání se potvrdily. Ani jeden tým na hřišti nešetřil tvrdými zákroky, nouze nebylo ani na karty. Kromě žlutých se objevila i jedna červená, co se v zápase stalo nakonec asi rozhodujícím. Překvapením určitě nebylo i to, že jsme na hřišti v dresu Srbska viděli pobíhat Branislava Ivanoviče. 

Když řeknu, že první zápas byl na události až příliš chudý, nemůže mi nikdo vzdorovat. V 18. minutě dostal žlutou kartu Zigic a v 26. minutě na opačné straně Vorsah. Nudný první poločas potvrzuje i fakt, že za celých 45 minut se podařilo vyslat na obě brány dohromady pouze jednu střelu. Tu vyslali Srbové, no brankář Kingson s ní neměl příliš velké problémy. 

V druhé polovině zápasu jakoby hráči obou týmů ožily a začalo se hrát ze strany na stranu, divák určitě nelitoval, že si na ten druhý poločas počkal. Kromě 100%-ní šance Krasice, kterou zahodil, jste mohli vidět i šanci našeho Branislava Ivanoviče, který střelou z dálky bránu soupeře ale nenašel. V 74. minutě se stala závažná věc, Lukovic Srbsko oslabil, když dostal druhou žlutou kartu čili následně červenou. Přesně o deset minut později přišel okamžik zápasu, Ghana kopala penaltu a Gyan se z bílého bodu nemýlil. Do konce zápasu si "domácí" vedení uhlídali a radovali se tak z první výhry na letním šampionátu.

21:56:23 - 13.06.10 - Haman - Chelseafc.cz - 2474x