Top 15 talentů Chelsea, 12. místo


Na dvanáctém místě v žebříčku talentů se nachází srbská naděje Nemanja Matič.

jméno: Nemanja Matič
narozen: 1.8 1988, Srbsko
post: záložník


Nemanja Matič je talentovaný srbský fotbalista, který do Chelsea přišel ze slovenského klubu MFK Košice.

Mládí strávil Nemanja v srbských týmech Crvene Zvezdy Bělehrad a Partizanu. Do seniorského fotbalu pak nakoukl v klubu Kolubara Lazarevac.

Od roku 2006 hrál ve slovenské Corgoň lize za tamější Košice. Celkově si připsal 66 startů a čtyři góly. V sezóně 2008/09 pomohl Košicím dosáhnout na čtvrté místo v lize.

Kromě srbského má Nemanja také slovenské občanství, jelikož již však nastoupil za srbskou reprezentaci, tak Slovensko reprezentovat nebude.

Nějaký čas také strávil na testech v Middlesbrough z přestupu ovšem sešlo.

V létě 2009 se tak svedla o tohoto Srba velká bitva. Zájem měli kromě Chelsea také Tottenham, CSKA Moskva, Janov či Sunderland.

Na Stamford Bridge přestoupil 18. srpna 2009 a podepsal smlouvu na čtyři roky. Na dresu má číslo 24. Debut si odbyl 21. listopadu, když střídal v utkání s Wolverhamptonem Florenta Maloudu.

Za srbskou jednadvacítku si odbyl debut v říjnu 2008 proti mladíkům z Dánska. Dobrými výkony si vysloužil pozvánku také do seniorské reprezentace, za kterou si poprvé zahrál o dva měsíce později v utkání proti Polsku.

Jestli se Nemanja dokáže natrvalo prosadit do prvního týmu Blues ukáže až čas. V srpnu mu však bude dvaadvacet let, tolik roků mají například Gonzalo Higuaín, Gerard Piqué nebo Angel Di Maria, kteří již jsou pro své kluby hlavními oporami.

Proto vidím šance na prosazení Matiče do A-týmu pouze na 20%.


18:20:00 - 05.04.10 - Vassiczek - Chelseafc.cz - 1766x