Top 15 talentů Chelsea, 14.místo

Na čtrnáctém místě v žebříčku největších nadějí Chelsea se nachází obránce hostující v nizozemském Twente Slobodan Rajkovič.

jméno: Slobodan Rajkovič
narozen: 3.2 1989, Srbsko
post: obránce

Slobodan Rajkovič fotbalově vyrůstal v klubu OFK Bělehrad a už od začátku jeho kariéry bylo jasné, že tento mladík je mimořádně talentovaný.

Souboj o vysokého obránce nakonec vyhrála právě Chelsea, do které Slobodan přestoupil v listopadu 2005. Do Bělehradu putovalo přes 5 milionů eur, což byla za tehdy šestnáctiletého Rajkoviče obrovská suma.

Chelsea však nechala hráče v OFK ještě jednu sezónu na hostovaní, aby mohl rozvíjet svůj talent. Do Londýna tak mladý Srb putoval až v červnu 2007.

Obratem byl Rajkovič poslán na hostování do nizozemského PSV Eindhoven jako součást dohody o přesunutí Brazilce Alexe na Stamford Bridge. Sezónu 2007/08 tak strávil mladý srbský obránce na hostování v nizozemské Eredivisii.

Po roce chtělo PSV hostování prodloužit o další sezónu, vedení Chelsea se však nelíbilo malé herní vytížení hráče, a tak tuto možnost zamítlo.


Nervalo to však dlouho a Rajkovič se do Holandska vrátil, na roční hostování jej získalo Twente Enschede. Celkově nastoupil k dvanácti utkáním.

Na olympijském turnaji v Pekingu si však připsal nechvalný zkrat. V souboji s Argentinou plivl na rozhodčího a FIFA mu za tento prohřešek udělila tvrdý trest - celý rok bez fotbalu.

S tím se však Slobodan nesmířil a proti trestu se odvolal, ten mu byl nakonec snížen na roční zákaz startů pouze v mezinárodních utkáních.

V červnu 2009 bylo hráčovo hostování v Twente prodlouženo o další rok, tedy do června 2010.

Rajkovič už dlouho putuje po různých hostováních a není jisté, jestli se to příští sezónu změní, v obraně Chelsea je velká konkurence, a tak šance na to, že se prosadí není vysoká.

Šance na prosazení do prvního týmu: 15%

18:13:00 - 01.04.10 - Vassiczek - Chelseafc.cz - 1924x