Johne, jsem s tebou!

SPECIÁL: Aféra Johna Terryho s objektivním pohledem redaktora.
John Terry. Skvělý obránce, velký profesionál a kapitán Chelsea. Do nedávna i kapitán anglické reprezentace. Proč do nedávna? Snad každý, kdo sleduje dění ve fotbalovém světě ví, že se kolem JT26 z čista jasna objevil skandál týkající se nevěry, který měl bohužel pro Johna nepříjemnou kariérní dohru - oficiálně přišel o kapitánskou pásku v národním týmu Anglie.

Proslulé jsou jeho nekompromisní zákroky, fantastické vůdčí schopnosti a zaujetí pro fotbal. Dříve ho však velice často provázely výstřelky. Navštěvoval kasina a prohrával v nich obrovské částky, účastnil se divokých večírků, a dokonce se před soudem zpovídal z výtržnictví, v opilosti se popral s vyhazovačem. Byl odsouzen k osmiměsíčnímu podmíněnému trestu, nakonec ho ale odvolací soud osvobodil. Od té noci udělal John Terry ve své kariéře veliký skok ku předu. Od té noci, kdy prý rozbil o hlavu vyhazovače skleněnou láhev se hodně změnil, a jak sám říká dospěl. K tomu mu jistě pomohla i jeho manželka Toni Poole, která mu porodila dvojčata - chlapečka Georgie Johna a holčičku Summer Rose.

Čas plynul, ale jak se říká,  tichá voda břehy mele. Z ničeho nic se na světě objevila další nová aféra, která se týkala Terryho. Nevěra. Snad by se ani nic nestalo, kdyby to všechno neprasklo. Snad by se ani nic nestalo, kdyby to všechno nezačala pitvat média.
Terry se snažil zamezit britským médiím, aby o aféře informovaly, minulý týden však soud jeho žádost zamítl. Italský kouč anglické reprezentace Fabio Capello proto přiletěl do Anglie ze Švýcarska, kde se podrobil operaci kolena, aby záležitost vyřešil.Terry měl milostný poměr s manželkou svého bývalého spoluhráče a bývalého hráče Chelsea  Wayna Bridge. Kvůli odhalené nevěře s přítelkyní Bridge dlouho sílil tlak, aby jeden z nejlepších obránců Premier League o kapitánskou pásku přišel. Dnes se tak i stalo. "Toto rozhodnutí bude pro anglický tým nejlepší. Jako kapitán prokázal John Terry velmi dobrý přístup, musím však vzít v úvahu i jiné věci," prohlásil italský kouč.

John Terry byl kapitánem anglického národního týmu od roku 2006, kdy převzal pásku po Davidu Beckhamovi. V reprezentaci debutoval roku 2003, od té doby za Anglii odehrál 39 zápasů a vstřelil tři góly. Novým kapitánem Albionu je Rio Ferdinand.

Pohled redaktora: Když si přečtu výše napsaná fakta, tak přiznám, že Terry není a nebyl v osobním životě žádný svatoušek. ALE! Soukromí a zaměstnání jsou dva odlišné pojmy. Nemyslím si, že je správné odebrat Johnovi kapitánskou pásku reprezentace. Pokud vzorně plní svoje pracovní povinnosti, tak je jen jeho věc, co dělá ve svém soukromí. Je to věc Johna, jeho milenky a jeho rodiny. V tomto kruhu by se mělo vše řešit a média by se do toho neměla vůbec motat. Johne, jsem s tebou!

21:29:40 - 05.02.10 - Davous5 - Chelseafc.cz - 6483x