Ancelotti: Prokázali jsme dobrého ducha

Carlo Ancelotti se po zápase vyjádřil k výsledku zápasu a také k předváděné hře. I když výsledek nebyl podle představ, s předváděnou hrou byl však Carletto spokojen.
Carlo Ancelotti zřejmě nepočítal s tím, co včera zažil, ale rozhodně nemůže mluvit o nespokojenosti. Tým předváděl pohlednou hru, i když se nakonec radoval domáci Blackburn. Byl spokojen s hrou týmu a také s výkony mladíků Brumy a Kakuty. "Oba dva hráli dobře," vysvětloval. "Oba mají velký potenciál a určitě budou přínosem pro budoucnost. Byl to pro ně důležitý zápas, neboť mohli předvést, co se v nich skrývá."

V prvním poločase Chelsea inkasovala branku již v 9. minutě a do poločasu se už skóre neměnilo. Carletto proto na hřiště poslal rovnou tři nové hráče. Na hřiště už se vrátilo mužstvo plné sebedůvěry a zdálo se, že by si dokonce mohli vybojovat postup do semifinále Carling Cupu, ovšem to by se nemohl zranit Salomon Kalou. Chelsea už nemohl provést žádné střídání a proto dohrávala pouze o 10 lidech na hřišti. "Riskovali jsme a nakonec se nám to nevyplatilo, protože se zranil Kalou, tudíž jsme museli rohrávat o deseti. Většinou všechny tři hráče o poločase nestřídám, ale teď to bylo dobře hlavně proto, aby získali zkušenosti." vysvětluje svůj počin Ancelotti.

Muž, jenž stál na straně domácích, Neil McDonald byl očividně potěšen zprávou, že Ancelotti nasadil úplně jinou sestavu než tu, která si o víkendu snadno poradila s Arsenalem. "Klidně mohli nastoupit se silnějším týmem, ale jejich manažer se rozhodl jinak. Dal nám tím šanci postoupit do dalšího kola, což se nám nakonec podařilo." radoval se po zápase McDonald. "Je to vzrušující, když se jdou kopat penalty, nikdy totiž nevíte, kdo má pevnější nervy a byli jsme to naštěstí my. Užíváme si tento moment. Je to fantastické porazit tým z velké čtyřky a dostat se tak do semifinále pohárů."


V dalším zápase s Manchesterem City, který se hraje již pozítří, po impozantním vítězství na Emirates, je Ancelottiho největší starost, jak si udržet náskok na čele tabulky. "Tento týden je naše největší priorita zápas na Manchesteru." zmínil se okrajově o nadcházejícím zápase.

Nakonec ještě pár slov k zápasu s Blackburnem: "Měli jsme dobrý tým, ale první poločas se nám vůbec nepovedl, vůbec jsme nekontrolovali hru a pustili jsme první gól. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a dokonce otočili, ale potom se zranil Salomon a hráli jsme už pouze 10 na 11. Ukázali jsme ovšem velmi dobrého ducha a mentalitu, což je dobrá zpráva do budoucnosti."

13:28:28 - 03.12.09 - M0rb1D4S - Mužstvo - 2885x