Matič doufá v základní sestavu

Srbský reprezentat ve službách Chelsea Nemanja Matič doufá, že si dnes večer odbude svůj debut v základní sestavě a bude si tak moci přizpůsobit anglický styl hry.
Jedenadvacetiletý záložník přišel do Chelsea před sezonou ze Slovenského týmu MFK Košice, ale na zápas v sestavě Chelsea musel dlouho čekat, neboť si přivodil zranění kotníku a to se ho drželo také během Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Vypadá to, že měsíce tvrdé prácě se právě začínají vyplácet. Díky výborným výkonům v rezervě se jako střídající hráč dostal do ligového zápasu proti Wolves na domácím Stamford Bridge.

"Byl jsem šťastný, že jsem dostal šanci a snažil jsem se jí využít na maximum," vysvětloval Matič, kterému při rozhovoru pomáhal spoluhráč Branislav Ivanovic. "V Chelsea je samozřejmě mnoho výborných fotbalistů, užívám si každého okamžiku a učím se od ostatních. Fotbal v Anglii se mi velice líbí. Je rychlý a fyzicky velmi náročný," libuje si. "Díky tomu jsem na sobě začal pracovat a teď doufám, že si mohu zahrát více."

Během těchto pár měsíců na adaptaci měl Matič to štěstí, že se s jazykovou propastí mohl spolehnout na pomoc krajana Ivanoviće. Je potěšen tím, že už se v angličtině zlepšil, aspoň co se porozumění týče. Nyní se na pomoc Ivanoviće spoléha jen tehdy, pokud je to opravdu nutné. "Za pět nebo šest měsíců už snad budu umět mluvit skvěle, ale teď ještě ne." zdůrazňuje. "Základy angličtiny už zvládám, rozumím jednoduchým věcem a většině věcí o fotbale, což je pro mě nejdůležitější."

Následujících pár měsíců bude důležité pro oba Srbské hráče. Ivanović právě zkouší svou šanci na pravém beku a Matič doufá, že se konečně může dostat do prvního týmu, když už jsou konečně všechny zdravotní problémy za ním.

16:11:38 - 02.12.09 - M0rb1D4S - Chelseafc.cz - 3053x