Zhirkov o svých zraněních

Ruský fotbalista Chelsea FC, Yury Zhirkov, promluvil o svých mnohačetných a častých zraněních, za které prý může londýnský způsob života.
Tento levonohý záložník, který je schopný nastoupit i na beku, přestoupil na Stamford Bridge za 18 milionů liber,  v červenci, roku 2009, z ruského CSKA Moskva. Od té doby si však v modrém dresu zahrál pouze jednou, než si uvodil zranění kolene.

Šestadvacetiletý středopolař, jenž ve středu nastoupil za ruský reprezentační výběr proti Slovinsku prohlásil, že angličtí doktoři jeho zdravotní stavy vyhodnotili jako reakci jeho těla na anglický způsob života a anglické klima.

„Vlastně nikdo mi nedokáže říct, co tyto předsudky znamenají a jak se mám do budoucna chránit.“, pronesl rozhněvaný Yury a dále pokračoval: „Angličtí a něměčtí lékaři o mě dlouhé hodiny konzultovali, avšak téměř bez výsledku. A to je smutné.“

Ještě před tím, než Yury odjel na ruský reprezentační sraz, aby pomohl v baráži, absolvoval dva tréninky s prvním týmem Chelsea a to bez jakýchkoli výhod, či úlev.

Zhirkov je připraven naskočit do sobotního zápasu proti Wolves, kde by se měl objevit i Ashley Cole.

16:35:55 - 18.11.09 - Davous5 - Mužstvo - 3207x