Historie Chelsea FC - 1. díl

Od dnešního dne Vám budeme každé úterý přinášet jeden článek o historii našeho klubu, kterému všichni fandíme. Je přeci pěkné vědět co nejvíce o naší historii. Začněme tedy u samého zrodu Chelsea.
V roce 1896, Henry Augustus "Gus" Mears, fotbalový nadšenec a businessman, společně se svým bratrem, Josephem Mearsem, koupili atletický stadion Stamford Bridge v západní části Londýna, Fulhamu. Jejich záměrem bylo vybudovat stadion, na kterém budou probíhat profesionální fotbalová utkání. Jenomže museli čekat až do roku 1904, než přešel stadion do jejich plného vlastnictví, neboť předchozí majitel ještě stále žil.

Snaha o přemluvení fotbalového klubu Fulham, aby využívali Stamford Bridge jako svůj domovský stánek ale nevyšla a proto Mears uvažoval o prodeji stadionu do rukou společnosti Great Western Railway Company. Maersův kolega Fred Parker se ho marně snažil přemlouvat. Parker poté vyprávěl co se stalo dál:
Cítil jsem se špatně když jsem jen pomyslel na to, že staré hřiště už by nemělo existovat. Šli jsme společně, bok bo boku, když v tom mě jeho pes kousl tak silně, že jsem si musel uvázat ránu, aby mi silně netekla krev. S úsměvem na tváři jsem mu řekl: "Tvůj zatracený pes mě kousnul, dívej." ale místo aby byl znepokojen pouze odpověděl: "Skotský teriér často kouše než začne 'mluvit'."

To že jsem tento incident vzal spíše s úsměvem než s neustálým držkováním ho přiměla na mě promluvit. "Zajdi si do lékárny a čekej mě na hřišti zítra v 9 ráno." Měl prý pro mě připravenou novinu. A skutečně Mears změnil svůj názor, dal na Parkerovu radu a místo aby stadion prodal, vytvořil pro něj svůj tým.

14:26:58 - 13.10.09 - M0rb1D4S - Mužstvo - 3193x