Florent Malouda

Meno: Florent
Priezvisko: Malouda
Prezývka: Floro
Dátum narodenia: 13.6.1980
Miesto narodenia: Francúzsko
Výška: 181 cm
Váha: 76 kg
Pozícia: Záložník
Prestupová čiastka: 13 500 000
Debut: 5. 8. 2007 - Manchester United (1:1)
Predošlé kluby: Chateauroux, Lyon
V tíme od: 9.7. 2007
Zmluva do: -


Florenta Maloudu si José Mourinho přivedl, aby obnovil hru na křídla. Dokáže francouzský levák trenérovo přání splnit a zároveň splatit vedení částku, kterou za něj muselo poslat od Lyonu?

 

Už v deseti letech na ulici ukazoval Malouda obrovský talent, jenž v něm dřímá. Toho si všimli skauti druholigového pařížského klubu Châteauroux a malý Florent se tak s vidinou kariéry profesionálního fotbalisty stěhoval daleko od domova.

Svůj debut si odbyl už v 16 letech, ale protože se jeho tehdejší tým nedokázal probojovat do Ligue 1, Malouda po 4 letech změnil dres. V roce 2000 si ho pořídil Guingamp. A dobře udělal.

Florent začal naplno ukazovat svůj potenciál. Jeho spolupráce s Didierem Drogbou byla smrtící, a i když Malouda platil spíše za nahrávače svému kamarádovi z útoku, dokázal v 92 utkáních nastřílet 15 branek.

Pak se musel zákonitě ozvat Lyon. Když tam francouzský křídelník přestupoval, byl tehdy tým okolo Coupeta nebo Juninha čerstvým mistrem země galského kohouta. Po příchodu Maloudy si tento kousek ještě čtyřikrát zopakoval.

Florent se brzy dostal do reprezentace, na levé straně lyonské ofenzívy se mu dařilo. V sezóně 2006/07 byl dokonce vyhlášen hráčem roku v Ligue 1 a přitáhl na sebe pozornost několika zahraničních velkoklubů, hlásil se především Liverpool, ale také Chelsea.

Malouda si i díky opětovnému shledání s kamarádem Drogbou vybral Londýn a hned ve svém prvním přátelském zápase si připsal gól a asistenci. S jeho další budoucností na Stamford Bridge jdou velká očekávání.

19:57:00 - 19.08.07 - MiKe - Chelseafc.cz - 16998x