Zhirkov stále zraněn

Yuri Zhirkov varuje, že stále neví kdy bude v pořádku a kdy si v Premier League odbyje svůj debut. Posila z CSKA Moskva za kterou Chelsea zaplatila 18 milionů liber je definitivně ze hry pro sobotní zápas s Hull City a uznává, že bude muset bojovat aby se zranění kolene zbavil."Není jasné jak dlouho se budu zotavovat." pověděl ruskému Sport Express. "Chtěl bych se vrátit do plného tréninku, né jen na zápasy myslet. Můj stav se zlepšuje - říká to doktor a i já to cítím. Zkoušel jsem běhat po písku. Bylo to bolestivé ale i snesitelné."

"Spousty práce si odbudu v posilovně. Zde mají něco odlišného od ostatních - běžeckou dráhu na dně bazénu, kterou používám každý den. Pomáhá to svalům. Jako doplněk mám denní masáže, strečink a jiná cvičení. Zotavování není nejrychlejší, ale nikdo v klubu nepospíchá."

"Každý ví, že se chci vrátit na hřiště tak rychle jak jen to půjde a uzdravování je jen moje přání."

"Už trošku rozumím. Jsem schopný trochu mluvit. Bohužel jsme se naučil převážně lékařskou terminologii. Ve volném čase převážně sedím ve svém hotelovém pokoji nemám totiž moc náladu někam chodit. Taky jsem tady nepotkal žádné nové přátelé. Naštěstí konečně do West Hamu přestoupil Radoslav Kováč tak jsme prohodily pár slov."


Zhirkov vyrůstal blízko jeho kolegům, Rusky mluvícím hráčům Andreji Shevchenkovi a Bronislavu Ivanovičovi, kteří mu nyní pomáhají.

"Teď se oba vrátili z reprezentačních srazů a povzbuzují mne. Ale ani jeden nepřestane vtipkovat. Když, pro příklad, jdu do restaurace, obvykle jdu s něma, ale zdá se, že o tom ví i všichni ostatní hráči. Když příjdu do tréninkového centra, každý se mě ptá co jsem dělal, přejí mi hodně štěstí a rychlé uzdravení. A před finále Community Shield někdo přinesl magazín, kde byly fotky mne a Inny. Byli v něm plakáty ruských hráčů s jejich manželkami."


Zhirkovova žena Inna

17:45:02 - 14.08.09 - M0rb1D4S - Mužstvo - 3546x