Kaká přestoupil do Realu Madrid!!


Brazilský fotbalista Kaká dnes přestoupil z AC Milán do Realu Madrid. Madridský tým za něj zaplatí částku 65 miliónů eur (asi 1,75 miliardy korun), což z něj rázem udělalo druhého nejdražšího fotbalistu historie po Zinédinu Zidanovi. Dnes odpoledne to oznámila španělská rozhlasová stanice Cadena Ser.

Podle informací podepíše Kaká v Realu smlouvu na pět let s platem devět miliónů eur (asi 247,5 miliónů korun) ročně. Oficiálně by měl být klubem představen příští týden.

Příchod Kaká byl slibem prezidenta Realu Florentina Péreze. Na přestupu brazilského záložníka se dohodl během dnešního jednání s generálním ředitelem AC Milán Adrianem Gallianim a otcem Kaká Bosco Leitem, který je zároveň hráčův agent.

Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník je označován za nejlepšího fotbalistu současnosti. Před dvěma lety byl dokonce oceněn Zlatým míčem a za nejlepšího hráče roku jej vybrala i FIFA.

K milánskému týmu Brazilec přestoupil v roce 2003 za 8,5 miliónů eur ze Sao Paula. Kaká za Rossoneri odehrál 193 zápasů v nichž vstřelil 70 branek a pomohl k zisku italského titulu i k triumfu v Lize mistrů. V této sezóně kraloval milánským statistikám se 16 ligovými zásahy.


21:54:55 - 02.06.09 - blazja - Mužstvo - 2464x