Budu pískat dál, tvrdí Övrebö


Fanoušky zatracovaný sudí Tom Henning Övrebö se nenechal nijak rozhodit nadávkami z každé strany a nekompromisně tvrdí: "Budu pískat dál!"Každý z nás si pamatuje chyby rozhodčího Övreba. Ať už tím poškodil Chelsea nebo Barcelonu. Hráči i samotní fanoušci na tohoto rozhodčího nadávají. I přesto se norský sudí rozhodl s aktivní kariérou rozhodčího pokračovat.

Fanoušci dali Övrebövi jeho výkon doslova "sežrat". Nejen že mu po zápase sprostě nadávali, ale Övrebövi bylo doporučeno změnit ihned po zápase hotel, což také udělal. Ze Stamford Bridge musel být vyvezen za doprovodu policie, která jej také musela doprovázet při tajném převozu na letiště v ranních hodinách následujícího dne.

Rozhodčímu Övrebövi zajistil jeho hrozný výkon v zápase Ligy mistrů mezi Chelsea a Barcelonou postup v žebříčku nejznámějších lidí norské národnosti. Po týdnu mlčení se rozhodl promluvit.  „Co se dělo po středečním zápase nebudu komentovat. Nyní se soustředím na nejbližší zápasy, které mě v Norsku čekají,“ prozradil Övrebö, který by svým "letním" střihem mohl připomínat bývalého rozhodčího Collinu.

„Můžu přiznat, že od toho osudného zápasu si na mě lidé více ukazují a poznávají mě,“ pokračoval. „Proč mám rád fotbal? Proč bych neměl mít? Vždy byl součástí mého života, už od sedmi let, kdy jsem ho jako malý kluk začal hrát. Je tedy těžké najednou se fotbalu zříct.“ 

Övrebö se živí jako psycholog. Jeho práce mu podle jeho slov pomáhá i na hřišti. „Samozřejmě, že je v rozhodování role psychologa velice důležitá a je potřeba se s takovými situacemi správně vypořádat.“

Norský sudí také našel odpověď na otázku, jestli zápas mezi Chelsea a Barcelonou nespackal. „To je těžké říci, v tento moment jsem ale ještě stále hodně motivovaný,“ řekl dvaačtyřicetiletý Seveřan.


14:59:13 - 13.05.09 - Kabi26 - Mužstvo - 2587x