Pohled redaktora: ''Neuvěřitelný zápas''


Fantasticky zápas se dnes odehrál na Stamford Bridge. Zápas který vás ani na minutku nenechal vydechnout byl plný skvělých akcí, neuvěřitelných obratů a krásných gólů. Oba týmy hrály skvěle, nakonec ale postuje Chelsea, díky náskoku z Anfield Road.

Takovou bitku jsem snad ještě nikdy neviděl. Opravdu neuvěřitelný zápas Chelsea s Liverpoolem nám přinesl spoustu skvělých akcí, plno infarkových okamžiků a hlavně nádherné góly. Chelsea ale do zápasu nevstoupila zrovna nejlépe. Již v prvních třiceti minutách inkasovala dva góly, až to vypadalo, že si Liverpool přijel na Stamford Bridge pro postup. Hráči ovšem ukázali svou touhu po zisku trofeje v Lize Mistrů a s Liverpoolem nakonec remizovali 4:4, což k postupu do semifinále stačí.

V první půli dominoval v zápase jednoznačně Liverpool. Velmi nejistý byl v bráně Petr Čech. Jeho dnešní výkon se dá opravdu považovat za špatný. Čechovi chybělo sebevědomí, nejspíš z víkendových gólu od Boltonu. Český brankář měl ovšem štěstí, že má v kádru takové spoluhráče. Ti ho podrželi v pokutovém území, ale hlavně otočili zápas, címž si vysloužili postup do semifinále.

Obraná dvojice dnes také nepůsobila úpně sebejistě. To se ovšem dalo čekat, vždyť Alex a Carvalho spolu až tak často nehrají. Jednoduše řečeno, v obraně nám chyběl Terry. Alexe ovšem musím pochválit za vyrovnávací gól. Takovou bombu jsem opravdu dlouho neviděl, doslova výstavní gól. Ivanovič dnes též nepředvedl tak dobrý výkon jako na Anfield Road. Kvůli tomuto srbskému obránci jsme inakasovali druhý gól, ale je pravda, že si to univerzální obránce vyžehlil tím, že nás na pravé straně obrany v konci zápasu podržel. Ashley si vedl dobře. Podal dobrý výkon na levé straně a soupeře nepouštěl do větších šancí. Bylo ale vidět, že toto složení obrany není osvědčené a prostě kapitán Terry nám chyběl. 

Záloha si ovšem vedla skvěle. Pokud pomineme tu první část zápasu, záloha dnes předvedla dobrý výkon. Lampard dnes předvedl, že jako kapitán dokáže Terryho nahradit a potvrdil, že v Chelsea je nenahraditelným hráčem. Záloha vypomáhala v obraně, ale šlo přes ni i plno útočných akcí, které byly často velmi nebezpečné a soupeř s nimi měl co dělat. Famózní dnes byl i Essien. Nejenže si dokázal poradit s ofenzivní činností Liverpoolu, ale také nás zachránil v konci utkání, kdy hlavičkou vyrazil míč z brankové čáry. Ballack dnes, jako v zápase na hřišti Liverpoolu, byt poctivě pracujícím hráčem, který byl součástí nebezpečných útoků a dokonce neměl daleko ke vstřelení gólu.

Určitě jste si všimli, že Malouda se v poslední době dostává do dobré formy. Dnes opět předvedl super výkon. Skvělé přihrávky, zapojování do kombinací Blues atd. Franocouzský křídelník také ukázal, že má ve hře přehled a jeho centry byly dnes dost nebezpečné. Je mi ale líto Kaloua, který ze hry musel dříve, ovšem bylo to nezbytné. U Anelky je známo, že umí zahrát spíše ty ''menší utkání'' s ligovými soupeři. Dnes ale francouz hrál též skvěle. Když pominu, že se mu něco nepovedlo, Anelka dnes skvěle kombinoval a hlavně nám zařídil první gól.

Nakonec Dider. I přes poměrně časté ležení na zemi si Drogba vedl dnes opravdu fantasticky. Vstřelil první gól, zařídil další, zapojoval se do útočných akcí, opravdu krása. Drogba se dostal opravdu do skvělé formy a v konci sezóny ho ještě budeme potřebovat.

Celkově dnes doslova fantactický zápas. Oba duely s Liverpoolem byly neuvěřitelné a musím říci, že i Reds bojovali až do konce. Byl to dobrý soupeř. Zápasy na Anfieldu a na Stamford Bridge považuji za nejlepší v této sezóně. Každý fanoušek, ať už jakéhokoli klubu, musí uznat, že dnešní zápas Chelsea s Liverpoolem patří mezi jeden z nejlepších co kdy viděl. Infarkový zápas plný obratů, krásných akcí, plno šancí, osmi gólu, kterému snad nic nechybělo!!! Co víc si fanoušek může přát, než takový nádherný zápas. V semifinále nás čeká Barcelona a já jí za všechny fanoušky Chelsea vzkazuji: ''Finále je naše!''

23:35:32 - 14.04.09 - Mickee - Chelseafc.cz - 2168x