Pohled redaktora: ''Jak je na tom Chelsea?''


Chelsea v této sezóně stále může vyhrát treble. Blues se určitě jen tak nevzdají, ve hře je totiž FA Cup, Premiere League a vysněná Liga Mistrů. + ANKETA


Premiere League
V Anglické lize je Chelsea od mnoha lidí již odepsána. V současné chvíli se hráči Blues nacházejí na třetí příčce, čtyři body za Manchesterem. Rudí ďáblové ale mají zápas k dobru. Minulý týden měla Chelsea obrovskou šanci přiblížit se k United na pouhý bod, ovšem s Tottenhamem si poradit nedokázala a tato prohra je určitě na konci ligy bude velmi mrzet.

Pokud hráči Blues stále touží po výhře titulu, musejí vyhrát každý zápas a doufat, že Manchester opět ztratí nějaké ty body. Nesmíme ale zapomínat na to, že před námi je i Liverpool, který teď má opravdu skvělou formu. Podle mého názoru, jistá šance tu ještě je. Svěřenci Guuse Hiddinka si ale nesmí dovolit další prohru. Poté zbývá už jen doufat.

FA Cup
Chelsea se v FA Cupu letos daří. V prvním kole sice zaváhala se Southendem United (1:1), ovšem od té chvíle přehrává své soupeře minimálně o 2 góly. Nyní je ale čeká Arsenal - rival z Londýna. Letos se s ním Chelsea utkala v lize zatím jednou, kdy mu doma podlehla 2:1. Výhru zařídil Gunners Van Persie. 

Ovšem to na lavičce Chelsea ještě seděl Scolari. Nyní zde máme úspěšného Hiddinka, a já nepochybuji, že ten si s mladíky Arsenalu poradí. V tom případě by Chelsea čekalo už jen finále s někým ze dvojice Manchester - Everton. Postupující může být kdokoliv, ovšem ať to bude Manchester nebo Everton, Chelsea s ním určitě nebude mít žádný problém :-).

Liga Mistrů
Nakonec tu máme vysněnou trofej v Lize Mistrů. Ve čtvrtfinále nás nyní čeká Liverpool. Reds mají v tuto chvíli fantastickou formu, doslova válcují jeden tým za druhým. V LM vyřadil L'pool Real Madrid - za oba zápasy by se měli hráči Bílého baletu stydět. V Premiere League si Reds poradili na hřišti Manchesteru United opravdu stylově. United porazili 4:1, ale to stále není vše. O týden později na Anfield Road si poradili s Aston Villou, nad kterou Liverpool vyhrál 5:0.

Chelsea to tak určitě nebude mít lehké. Myslím ale, že oba týmy se znají velmi dobře, a tak to bude vyrovnaný souboj. Chelsea má ale veliké plus - odvetu si zahraje na domácím hřišti, což je určitě výhodnější. Navíc touha hráčů Chelsea vyhrát Ligu Mistrů by též mohla být rozhodující. Doufejme, že si Chelsea poradí. Pak by nás čekal někdo z velikánů Barcelona - Bayern. Podle mě by to spíše byla Barcelona, ovšem fotbal je nevyzpytatelný. 

Podle mého názoru začnou Barceloně ke konci sezony pomalu docházet síly, neboť své skvělé výkony nemůžou předvádět donekonečna. Naopak Chelsea, jak už bylo řečeno, velmi touží dostat se opět do finále, což by mohlo rozhodnout. Ve finále už je to 50:50. Pokud by se sem Chelsea probojovala, měla by oproti soupeři velikou výhodu - dokázala projít přes giganty současného fotbalového světa, navíc Blues by si opět triumf vzít nenechali.
Kterou trofej podle vás Chelsea určitě získá?
Kterou trofej podle vás Chelsea určitě získá?

Celkem hlasů: 102
VolbaHlasy%
Premiere League11
FA Cup5452.9
Champions League2726.5
Žádnou2019.6

19:03:36 - 27.03.09 - Mickee - Chelseafc.cz - 3459x