Pohled redaktora: ''Skvělý výkon''


Chelsea si doma skvěle poradila s Manchesterem City. Uzdravený Essien nám zařídil výhru, bohužel druhý gól v tomto zápase nám už nebyl souzen. Důležité 3 body ale bereme a Hiddink si tak připisuje čtvrtou výhru v PL v řadě.

Krátké shrnutí:
Chelsea doma proti Manchesteru City předvedla parádní výkon hlavně po taktické stránce. Domácí se mohli radovat již ve druhé minutě, ovšem gól Lamparda nebyl uznán, neboť byl vstřelen z ofsajdu. O čtvrt hodiny později se Chelsea ale dočkala. Lampard předved svou genialitu, přímý kop rychle rozehrál na úplně volného Essiena, který z hranice vápna poslal krásný oblouček za záda Shaye Givena. I přes plno dalších šancí se Chelsea druhý gól vstřelit nepodařilo.

Chelsea vstoupila do utkání jako jasný favorit. Výkony City na hřišti soupeře jsou v této sezóně katastrofální a tak se dalo očekávat, že na Stamford Bridge tomu nebude jinak. Hiddink poslal do utkání sestavu, na které byla vidět hlavně středová síla. Teoreticky v křídělním prostoru běhali pouze Ashley s Bosingwou, někdy se tam ocitl Anelka s Lampardem, ovšem ti měli stejně tendenci stáhnout se do středu hřiště.

Co se týče individuálních výkonů, fantastický výkon předved již zdravý Essien. Ten dnes vstřelil druhý gól ve dvou zápasech, a jeho návrat se tak dá považovat za velmi úspěšný. Návrat na hřiště také zaznamenal Carvalho, který se tak vrací do stoperské dvojice vedle Terryho. Svůj standartní (skvělý) výkon předvedl též Lampard, který dnes potvrdil svůj výborný přehled ve hře a též svou genialitu, kterou vlastně rozhodl zápas.

Samotný výkon hráčů byl výborný hlavně po taktické stránce. Chelsea skvěle kombinovala, z čehož vzniklo plno šancí pro útočníky. Obrana nedala žádný prostor pro křídla - Robinha a Wrighta, což bylo určitě velmi důležité, neboť hlavně tím se útok City vyznačuje. Zase jsme ale doplatili na neproměňování šancí, kterých bylo dnes opravdu velmi hodně (18 střel na bránu). Zápas klidně mohl skončit vyšší výhrou Blues. 

Celkově je ale fantastické, že opět bereme 3 body. Hiddink zatím v Chelsea odvádí výbornou práci. Smůla jen, že po konci sezóny nejspíš odejde. Blues ale nesmějí zaváhat. Poté co Manchester doma ostudně prohrál s L'poolem 4:1, je cesta za titulem stále otevřená. Musíme jen čekat na další zaváhání Manchesteru, a držet dosavadní výkony. BLUE IS THE COLOUR

18:21:49 - 15.03.09 - Mickee - Chelseafc.cz - 2088x