Pohled redaktora: ''Skvělé odpovědi''


Chelsea dokázala v Turíně skvěle reagovat na inkasované góly, a díky tomu odjížní s remízou 2:2. Tím si zajišťuje postup mezi elitní osmičku. Cesta do finále tak pokračuje.


I přesto, že Chelsea v odvetném utkání s Juventusem dvakrát prohrávala, dokázala na góly skvěle zareagovat. Ze začátku ovšem zápas nevypadal zrovna nejlépe. Chelsea byla pod tlakem, až nakonec dostala branku. Až v závěru prvního poločasu se konečně vzpamatovala, a po neuznaném gólu (z mého pohledu) Didiera Drogby stejně vstřelila gól. Ten nám po tečované střele Lamparda zajistil Essien.

Druhá půle už byla z pohledu hry Chelsea lepší. První ale přišla penalta Del Piera, který vyškolil Petra Čecha, ovšem i na to Chelsea dokázala zareagovat. Didier Drogba si připsal svoji čtvrtou branku v pěti zápasech. ,,Je důležitou součástí tohoto týmu.'' uvedl na adresu Drogby Guus Hiddink.

Velikou smůlu měl ovšem Pavel Nedvěd. Ten musel předčasně zápas ukončit, a se slzami v očích opustil hřiště. Toho chlapíka je mi moc líto. Tohle není totiž poprvé, co nedohrál nějaký důležitý zápas kvůli zranění, nebo například kvůli kartě. Byl to tak jeho poslední zápas Ligy mistrů v kariéře, na který asi nebude moc pěkně vzpomínat.

Z mého pohledu, Chelsea včera odehrála dobré utkání. I když do něj nevstoupila úplně nejlépe, až to skoro vypadalo že domů odjedeme s podobným výsledkem jako ze stadionu AS Řím, dokázala se Chelsea vzpamatovat a skvěle zareagovat na inkasované góly. Angažování Hiddinka se ukázalo jako skvělý tah ze strany vedení. Škoda jen , že se u nás Nizozemec nezdrží trochu déle. I přesto si ale myslím, že letos minimálně jednu trofej pod ním vyhrajeme.

Otázkou v posledních dnech bude, koho nám los přiřadí do další fáze Ligy Mistrů. Já osobně bych si nepřál Bayern (první zápas 5:0, druhý 7:1), který má v LM velmi dobrou formu. Ovšem ať to bude kdokoli, my si s ním musíme poradit a já věřím, že do Itálie se v Lize Mistrů vrátíme tenhle rok ještě jednou, a to do finále v Římě.

17:33:15 - 11.03.09 - Mickee - Chelseafc.cz - 2163x