Pohled redaktora: ''Byla to fuška''


Chelsea včera vydala plno úsilí, aby si nakonec z Fratton Parku odvezla nesmírně důležité 3 body. Naším zachráncem se v 79. minutě stal zkušený 'striker' Didier Drogba, který ovšem v této sezóně zaznamenal pouze 5. branku. Důležité ale je, že se Chelsea udržela na druhé příčce tabulky. Stále se nevzdává.

Zápas z pohledu kvality nebyl nijak zajímavý. Hra se neustále přesouvala z jedné poloviny na druhou, a pořádné šance začaly přicházet až ke konci zápasu. Navíc zápasu snížilo na kvalitě počasí, které bylo mizerné, a hráčům určitě nebylo příjemné. Byly tu i chvíle, kdy měl Portsmouth velké šance ke vstřelení gólu, ovšem v těchto okamžicích nás podržel skvělý Petr Čech. Nakonec se tedy podařilo vstřelit gól, a tak si domů Chelsea odvezla velice cenné 3 body, díky kterým stále zůstáváme v boji o titul.

Od vysněné první příčky nás ale stále dělí čtyřbodový náskok Manchesteru. Bohužel pro nás, ten má navíc 2 zápasy k dobru. Ovšem - zápasy které ho v blízké době čekají určitě nebudou jednoduché. Mezi ně patří i dnešní zápas proti Newcastlu (venku), tak uvidíme jak se s tím 'Rudí' vypořádají.

Za podotknutí určitě stojí, že nás v blízké době čeká posilnění, a to v podobě návratu Essiena. Ten v pondělí odehrál zápas za rezervu, a skvěle se mu dařilo. Chelsea sice proti Aston Ville prohrála v poměru 4:3, ovšem Ghanský záložník se mohl radovat ze vstřelené branky. 'Bizon' se vyjádřil takto:

,,Všechno bylo perfektní. Nečekal jsem, že utkání dokončím. Cítil jsem se však dobře, tudíž jsem tam musel zůstat," řekl Essien. ,,Na konci utkání jsem byl trochu pomalejší, ale jinak v průběhu celého duelu jsem byl energický, takže všechno bylo dobré."

19:41:48 - 04.03.09 - Mickee - Chelseafc.cz - 1697x