To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

WWW.FC-BAYERN.CZ


Ve čtvrtek večer se Petr Čech jako hráč Chelsea postaví v evropských pohárech poprvé proti českému týmu. Na zápas Evropské ligy proti Spartě se moc těší, protože ve Spartě jako hráč kdysi působil a vydal se odtud do mezinárodního fotbalu. V létě 2002 odešel ze Sparty do francouzského Rennes.


Bude pro tebe tenhle návrat na Letnou specifický? Těším se hodně. Je to skoro jedenáct let, co jsem ze Sparty odešel. A od té doby se mi nestalo, abych si zahrál proti českému týmu. Sice mě mrzí, že to není Liga mistrů, ale můžu být rád, že tahle situace vůbec nastala. Budu chytat v Praze proti českému týmu, navíc na stadiónu, který dobře znám ještě ze Sparty a hlavně z reprezentace. Bude to nová zkušenost a jsem zvědav, jaké to bude přijet na Letnou jako host s klubem.


Kolik sparťanů vlastně znáš? Kluky z nároďáku, s některými jsme se potkali i v mládežnických reprezentacích. Vaclíka, Zápotočného, Jarošíka, Švejdíka, Vidličku, Hušbauera, Kadlece, Krejčího, Lafatu, Matějovského… Takže skoro všechny. A Víťa Lavička mě trénoval.


Telefonoval sis s někým z nich? Jen s Jirkou Jarošíkem. Škoda, že nebude moct hrát. Pro něj by bylo hodně pikantní zahrát si proti Chelsea. Vždyť s námi vyhrál titul. Doufám, že stihne aspoň odvetu.


Celou Českou republiku zasypal sníh. Nemůže to některé hráče Chelsea zaskočit? Toho bych se nebál. V Anglii taky občas sněží, fotbal často v zimě hrajeme v teplotách kolem nuly nebo těsně nad ní. I naši Brazilci už jsou zvyklí na sníh. Věřím, že hřiště bude v pohodě. Snad jen, kdyby sněžilo během zápasu, tak by to mohlo víc nahrávat Spartě.


Nemůže Chelsea Spartu podcenit? To nehrozí. My jdeme skoro do každého zápasu s tím, že musíme vyhrát, protože cokoliv jiného je neúspěch. Proto člověk ani tolik nekouká, s kým hraje a kde hraje. Evropská liga je pro nás výzva. Je tu šance na trofej a nic nesmíme podcenit.


Dával jsi o Spartě nějaké informace realizačnímu týmu Chelsea? Když něco potřebovali vědět, zeptali se mě. Přece jen znám některé hráče líp, včetně těch nových posil. Nějakou charakteristiku jsem dával, ale informací budeme mít dost i beze mě. Někdo se byl určitě na Spartu dívat i v přípravě. V Chelsea se v tomhle nic nepodceňuje a informace se shání ke všem soupeřům úplně stejně. Ať je to Liga mistrů nebo tým ze čtvrté ligy v FA Cupu.


Máš tušení, jak na tom bude Sparta po přípravě? Měla hodně dlouhou pauzu. Těžko odhadovat, jak ten tým bude po pěti týdnech přípravy hrát. Sparta každopádně nemá co ztratit, může jen získat. Pro Spartu je to jeden z největších zápasů, co kdy hrála, vždyť teď je Chelsea úřadující vítěz Ligy mistrů. Bude to zajímavé pro hráče i fanoušky, Letná bude po delší době na zápas Sparty vyprodaná.


Je Sparta teď silnější než na podzim? Tým se podařilo dobře doplnit. S Lafatou v útoku jsou určitě silnější. A s Váchou jen v případě, že se nenechá vyloučit :-)


Davida Lafatu dobře znáš z reprezentace. V čem je jeho největší přednost? Je to typicky koncový útočník, rozený střelec. Zkušený hráč, který umí vymyslet i chytrou přihrávku a podržet míč. Góly dává prakticky ze všeho.


Kvalitní a originál produkty Chelsea můžete zakoupit zde na eshopu.
zdroj: petr-cech.cz

23:36:56 - 13.02.13 - Petric32 - Evropské poháry - 14537x