Report: Chelsea – Southampton 2:2

Blues sa na domácom trávniku znovu nepodarilo vyhrať, o body ich tento krát obral Southampton. Zverenci Rafu Benitéza sa týmto definitívne lúčia so šancami na zisk titulu.

ChelseaSouthampton 2:2
Góly: 25. Ba, 45. Hazard – 58. Lambert, 75. Puncheon
ŽK: 84. Luiz
Rozhodca: Michael Oliver
Chelsea (4-2-3-1): Čech – Azpilicueta, Cahill, Luiz, Cole – Ramires, Lampard (79. Torres) – Oscar, Mata, Hazard – Ba

Pokiaľ chceli hráči Chelsea uživiť aspoň malé nádeje na prípadný zisk titulu najvyššej anglickej súťaže, museli v dnešnej dohrávke proti Southamptonu vyhrať.

Stretnutie začali naši hráči skvele, už v 25. minúte sme strelili prvý gól. Po menších zmätkoch pred bránou Boruca sa rýchlo zorientoval Demba Ba, ktorý poslal loptu z voleja do pravého rohu brány.
Vcelku to vyzeralo na zaujímavé stretnutie, z ktorého by si mohli Blues odviesť plný bodový zisk.
Tesne pred koncom prvého polčasu zvyšoval na 2:0 krásnym presným zásahom Eden Hazard.

Po polčasovej prestávke nastupovali zverenci Benitéza na trávnik s dobrým dvojgólovým náskokom. V 55. minúte však prišiel na ihrisko útočník Lambert, ktorému sa len po troch minútach pobytu na ihrisku podarilo skórovať.
Fanúšikovia na štadióne Stamford Bridge sa začali obávať o výsledok, pretože forma z posledných stretnutí v domácom stánku je katastrofálna.
Prognózy sa potvrdili a v 75. minúte sa stav stretnutia zase menil. Za chrbát Petra Čecha prepasíroval loptu Puncheon.
Španiel Benitéz sa snažil na nepriaznivý stav zareagovať rýchlym striedaním, keď poslal na miesto Lamparda Torresa. Ani Fernando nášmu tímu nedokázal pomôcť k zisku troch bodov a pred domácim hľadiskom sme zaznamenali ďalšiu stratu bodov.

Po dnešnom dni sa dá už s istotou povedať, že na zisk titulu Premier League nemáme akékoľvek šance. Kľúčové bude sústrediť sa na ostatné pohárové súťaže a zabezpečiť si postup do budúcoročnej Champions League.

22:38:23 - 16.01.13 - drogbinho - Mužstvo - 27005x