To [name]:
From [name]:
  HTML email

Report: Chelsea - Aston Villa 8:0

Aktualizováno Chelsea sa podarilo na domácom trávniku deklasovať svojho súpera vysoko 8:0 a vrátiť sa na tretiu priečku v tabuľke Premier League.
8:0
2. Torres, 28. Luiz, 33. Ivanović, 58. Lampard, 74. a 90+1. Ramires, 78. Oscar, 82. Hazard

PRVÝ POLČAS
Pred stretnutím sa počítalo s tým, že na Stamford Bridge príde Aston Villa, ktorá pred týždňom porazila Liverpool. Domáci hráči uštedrili svojmu dnešnému súperovi rýchly šok v podobe gólu v tretej minúte, o ktorý sa postaral Fernando Torres. Španiel poslal loptu za chrbát brankára Guzana hlavou po centri Azpilicuetu.
Ďalej sa už len dalo čakať, či sa Villa z gólu otrasie a bude sa snažiť čo najskôr vyrovnať, alebo sa zverenci Rafu Benitéza pokúsia čo najskôr pridať aj druhý presný zásah. Prvých 20 minút zdobilo vcelku dosť nepresností na oboch stranách. Tím Paula Lamberta sa nedokázal nájsť počas celého prvého polčasu, zatiaľ čo Chelsea pridávala gól za gólom.
Druhý presný zásah prišiel v 29. minúte po krásnom priamom kope Davida Luiza, ktorý nastúpil v dnešnom stretnutí v zálohe a rozhodne patril medzi najlepších na ihrisku. Do budúcnosti by mohol byť práve tento Brazílčan v zálohe dosť platným hráčom.
O 5 minút neskôr sa skóre znovu menilo. Po rohovom kope poslal loptu do brány Villanov Branislav Ivanovič. Na prvú strelu Cahilla ešte Guzan dočiahol a vyrazil, ale na dorážku Srba už nemal nádej.
Celá prvá polovica sa odohrávala v podaní Blues, zdobili ju aj neustále ofsajdy obávaného Bentekeho, ktorý bol absolútne márny a každý bol zvedavý nato, či ešte dokážu hostia v druhom polčase niečo spraviť s výsledkom.
Frank Lampard after scoring against Aston Villa

DRUHÝ POLČAS

V druhej polovici pokračovali modrí v nastavenom trende a už v 50. minúte mohli pridať svoj štvrtý gól v stretnutí. Juan Mata vyslal na Guzana krásnu a nebezpečnú strelu, ale ten sa tento krát nenechal prekonať a vytiahol skutočne čarovný zákrok.
A síce Mata gól nedal, gólostroj Chelsea pokračoval v 60. minúte. Gól si pripísal Frank Lampard, ktorý prikrášlil svoj 500. ligový štart. Na jeho strelu spoza šestnástky do dolného ľavého rohu brány by snáď nedočiahol ani Petr Čech.
15 minút pred koncom zápasu prišiel na ihrisko mladučký Lucas Piazon, ktorý sa okamžite predviedol gólovou nahrávkou, ktorú zužitkoval Ramires. Skóre stretnutia 5:0 a rozhodne to ešte nebolo všetko.
V 79. minúte si Oscar vybojoval penaltu a sám ju aj premenil. O štyri minúty neskôr sa skóre menilo opäť, Hazard prispel svojim gólom k veľkému debaklu a Villans boli zrelí na uterák. Rozhodne už chceli počuť konečný hvizd, avšak museli ešte strpieť aj ôsmy gól v podaní Ramiresa, ktorý skorigoval výsledok na konečných 8:0.

V tabuľke najvyššej anglickej súťaže sa vraciame na tretiu priečku, na konte máme aktuálne 32 bodov a ešte zápas k dobru.

ZÁPASOVÁ FAKTA
SESTAVY
CHELSEA (4-2-3-1):
Čech - Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole - Lampard (c) (60. Ramires), Luiz - Moses, Mata (74. Piazon), Hazard - Torres (67. Oscar)
Nevyužití náhradníci:
Turnbull, Ferreira, Ake, Marin

ASTON VILLA (3-5-2):
Guzan - Herd, Clark (c), Baker - Lowton, Westwood (56. Ireland), Holman (80. Bowery), Bannan, Lichaj (56. Bennett) - Weimann, Benteke
Given, El Ahmadi, Albrighton, Delph
GÓLY
2' Fernando TORRES 1:0)
28' David LUIZ (2:0)

33' Branislav IVANOVIĆ (3:0)
58' Frank LAMPARD (4:0)
74' RAMIRES (5:0)
78' OSCAR z pen. (6:0)
82' Eden HAZARD (7:0)
90+1' RAMIRES (8:0)