Report: Monterrey - Chelsea 1:3

Chelsea v semifinále Mistrovství světa klubů, kam se automaticky vítěz evropské Ligy mistrů kvalifikuje, porazila mexického soka a vítěze CONCACAF Monterrey 3:1 a ve finále soutěže se v neděli od 11:30 utká s brazilským Corinthians.
Cheslea měla od samého začátku tlak a nakonec ho zužitkovala v 17. minutě. Po krásné kombinaci Oscara a následném sklepnutí Cola se do míče opřel Juan Mata a trefil se krásně - 1:0. Do konce poločasu byl anglický celek lepší, jenže žádnou gólovku si vytvořit nedokázal. Nicméně ihned sedmnáct vteřin po přestávce náskok navýšil zásluhou Fernanda Torrese po krásném sólu Hazarda.

Ten utekl po levé straně a předložil míč do vápna Torresovi, který z dvanácti metrů vypálil a po teči jednoho z obránců zapadl míč přímo pod břevno. Za necelé dvě minuty přidala Chelsea definitivní pojistku. Po krásné narážečce na půlce utekl po levé straně Torres a šajtlí vybídl do velké šance Matu, který napálil míč do Darvina Francisia Cháveze a ten si nešťastně srazil míč do vlastní branky - 3:0.

O minutu později mohli svěřenci Rafaela Beníteze přidat další branku, po krásné individuální akci však Hazard tváří v tvář gólmanovi Orozcovi neuspěl. Deset minut po přestávce mohl snížit De Nigris po rohovém kopu, Čech však brilantně odvrátil na další rohový kop. Poté byly k vidění i další šance na obou stranách. Střídající Lampard pálil dvakrát nad branku, v podobných místech končily i pokusy dalších hráčů.

Nicméně prosadit se dokázal až v nastavení nejlepší muž v dresu Monterrey De Nigris. Ten dostal pas do brejku 2 na 2 a ocitl se až ve vápně, kde si mohl vybrat mezi střelou a přihrávkou na dobře postaveného spoluhráče. Nakonec zvolil ránu přímo k tyči a pokořil Čecha, upravil tak na konečných 3:1 ve prospěch Chelsea.

zdroj: eurofotbal.cz

ZÁPASOVÁ FAKTA
SESTAVY
MONTERREY (4-3-3):
Orozco - Pérez (57. Osorio), Mier, Basanta, Chávez - Ayovi, Meza (82. Solis), Cardozo - Corona, De Nigris, Delgado (82. Carreno)
Nevyužití náhradníci:
Dautt, Ibarra, Garcia, Lopez, Moreno, Morales, Madrigal.
CHELSEA (4-2-3-1):
Čech - Azpilcueta, Ivanović, Cahill, Cole - Mikel, David Luiz (62. Lampard) - Mata (73. Ferreira), Oscar, Hazard - Torres (78. Moses)
Turnbull, Hilário, Bertrand, Saville, Ramires, Marin, Piazon.
GÓLY
17' Juan MATA (0:1)
46' Fernando TORRES (0:2)
47' Chávez, vlastní (0:3)

90+1' De Nigris (1:3)