To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

FIFA Drogbovu žádost o přesun zamítla!

Ráno jsme Vás informovali, že Didier Drogba požádal FIFA o výjimečné povolení přesunu do Chelsea mimo přestupní termín. FIFA dnes přišla s odpovědí - žádost zamítla.

Jak jsme se na našich stránkách mohli dočíst dnes ráno, Didier Drogba požádal vedení FIFA o možnost výjimečného přesunu na hostování do Chelsea mimo vymezený termín. V dnešních pozdních hodinách také obdržel odpověď - bohužel negativní.

Připojil se tak k trojici David Beckham, Thierry Henry a Landon Donovan, kteří o to již dříve také požádali a stejně tak byli odmítnuti. Zatímco jim skončila dříve americká MLS, Drogba dostal padla již počátkem listopadu, kdy skončila sezona čínské Super League.

Se svým bývalým týmem se Drogba chtěl udržovat v kondici pro Africký pohár národů, který začíná 19. ledna v JAR a také svému někdejšímu chlebodárci pomoci. To mu bohužel umožněno nebude. A kdo ví, zda Drogba této možnosti využije později. Afrického turnaje se chce zúčastnit a na dva týdny by jeho znovu-působení na Stamford Bridge bylo bezúčelné. Jedinou možností je opominutí z nominace Pobřeží Slonoviny, ovšem toto je krajně nepravděpodobná varianta.

FIFA ve svém prohlášení ohledně Drogby uvedla:

"Můžeme potvrdit, že hráč Didier Drogba požádal o povolení přesunu na hostování do jiného týmu mimo tomu vyhrazený termín.

FIFA ho následně informovala o příslušných předpisech... hráči se mohou přesunovat v průběhu jednoho či dvou vymezených období během roku tak, jak to je stanoveno v předpisech."

FIFA dále uvedla, že jedinou výjimkou, kdy toho lze docílit, je, že by hráči skončila smlouva v klubu mimo přestupní termín.


22:15:55 - 22.11.12 - Petric32 - Ostatní - 3141x