To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Petr Čech bloguje #1

Tentokrát vám přinášíme blog od Petra Čecha, kde se dozvíte různé zajimavé věci o stravovacích návycích hráčů Chelsea.


Strava je pro každého sportovce velmi důležitá. Pod dohledem to má i Chelsea, kde s námi na všechny zápasy cestuje kuchař. Jídlo buď připravuje sám, nebo dohlíží, abychom dostali vše, co máme.

Mimo utkání a soustředění však žádný speciální jídelníček předepsaný nemáme. Každý jí, co mám rád a na co je zvyklý. Na začátku sezóny i během ní prochází všichni hráči testy na tuky, a kdo by měl nějaké procento navíc, upravili by mu jídelníček specialisté. Jinak ne.
Striktně nic zakázaného nemáme, velikost porcí nám nikdo nekontroluje. Každý je profesionál a ví, kolik by si toho měl dát k večeři před utkáním.

Při společném jídle je k dispozici spousta věcí. Pokaždé polévka, několik druhů masa, většinou hovězí, kuřecí a ryba. Z příloh rýže, těstoviny a kaše, potom saláty, ovoce i něco sladkého.

Když si chce hráč dát třeba dort a vanilkovou zmrzlinu, nikdo mu to nezakazuje. Záleží na každém. Jediným parametrem je pak výkonnost na hřišti. Z pití jdou k dispozici jen nealkoholické nápoje. Pije se hlavně voda, ale máme tam i colu. Jak lehkou, tak klasickou.

Co se týče stravování v den utkání, poslední jídlo je tři hodiny před výkopem. Pokud hrajeme brzy, jíme třeba už v půl desáté, to si pak dám jen dva tousty a míchaná vajíčka. Ale když je čas výkopu později odpoledne, mám oběd, na který jsem zvyklý. Přírodní plátek z kuřete a k tomu těstoviny. Buď jen s olivovým olejem a sýrem, nebo do nich přidám trochu míchaných vajec. K tomu nějakou zeleninu. Takhle mi to vyhovuje. Nemám pak hlad, ani nejsem přejedený. Někdo si dává ještě sladké a kávu, já jen to kafe, sladké před zápasem nejím.

zdroj: www.petr-cech.cz


20:29:50 - 16.11.12 - Shmir - BLOG - 3263x