To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Čech: Úplně zbytečná remíza

Blues po remíze s Liverpoolem 1:1 klesli v tabulce Premier League na třetí místo. Strážce tří tyčí Petra Čecha ztráta bodů hodně mrzela, protože ho soupeř do vyrovnání prakticky neohrozil.

„Sedmdesát minut jsme měli zápas jasně pod kontrolou. Dali jsme poměrně rychle gól, dobře jsme bránili, vytvořili jsme si spoustu dalších šancí. Jenže jsme pak doplatili na to, že jsme nedokázali přidat další gól. Liverpool vyrovnal ve chvíli, kdy už jsme měli vést 3:0,“ řekl Čech po utkání.

Nakonec Chelsea mohla i prohrát. V závěru zápasu vychytal gólman Blues v šancích Suáreze a José Enriqueho. „Oni se do šancí dostali díky tomu, že jsme museli otevřít hru ve snaze strhnout vítězství na naši stranu. Proti Suárezovi jsem stihl včas vyběhnout (viz. obrázek níže), byl jsem tam o kousek dřív a dokázal jsem ho na poslední chvíli zablokovat. Enriqueho střelu jsem dobře viděl a musel jsem si to pohlídat, i když rána to byla velká. Góly na přední tyč bych dostávat neměl,“ uvedl Petr.

Smutným hrdinou zápasu byl kapitán Chelsea John Terry. V lize nastoupil po čtyřzápasové pauze kvůli trestu a hned ve 20. minutě dal hlavou po rohu gól. Jenže v závěru poločasu si poranil koleno a utkání nedohrál. „Je to velká škoda. John hrál výborně a všichni doufáme, že to nebude nic vážného. Snad bude brzy zpátky,“ okomentoval kapitánovu situaci.

Litoval také, že Blues propadli v tabulce na třetí místo. Na vedoucí Manchester United ztrácí tři body, na druhé City bod. „Pořád je ve hře hodně zápasů, ale je zbytečné dávat největším soupeřům náskok. Tohle byl zápas, který jsme měli vyhrát,“ uvědomoval si.

zdroj: petr-cech.cz


14:03:06 - 12.11.12 - Petric32 - Premier League - 2788x