Report: Chelsea - Liverpool 1:1

Chelsea v 11. kole Premier League na domácí půdě pouze remizovala s Liverpoolem 1:1 a pokračuje tak v ne příliš přesvědčivých výsledcích. Gólově se prosadili Terry a Suárez.

1:1

20. Terry / 73. Suárez

PRVNÍ POLOČAS

První větší akci zápasu měli na kopačkách po pěti minutách hry hráči Chelsea, jmenovitě Oscar, který si na hranici šestnáctky narazil s Hazardem, ovšem mířil nad. Chelsea byla aktivnějším týmem i nadále, což se ukázalo jako klíčové. Ve 20. minutě zahrávali Blues rohový kop, na který si neohroženě vyskočil navrátilec do sestavy a kapitán týmu John Terry a hlavičkou do šibenice nedal brankáři Jonesovi šanci.

Chelsea nepřestávala ohrožovat branku soupeře a za přibližně 7 minut mohla zvýšit - Hazard poslal do šance Torrese, který střelou mezi obránci donutil zasáhnout Jonese. Míč se odrazil před branku, kde už z voleje pálil Hazard, ovšem míč mířil mimo. Nechybělo přitom mnoho, aby ho pohotový Mata stihl usměrnit do branky.

10 minut před vypršením vymezeného času si Ramires počíhal na Luise Suáreze, který jeho atak neustal a skácel se na Terryho. Ten s křikem a bolestivou grimasou zůstal ležet na trávníku a po několika minutách musel být odnesen na nosítkách. Do hry se místo něj vydal Gary Cahill. Pro Terryho vskutku zvláštní zápas - vrátil se po 4 zápasovém trestu, dal gól a po necelých 40 minutách hry zase skončil. Bohužel, nevypadalo to s ním vůbec dobře.

Především kvůli tomuto nastavoval sudí Webb hned pět minut. V závěru nastaveného času mohl ještě zvýšit Mata, avšak Oscarovy přihrávky využil jen k přestřelení branky. První poločas se dal shrnout jako převážné držení míče hráčů Liverpoolu, kteří se paradoxně nedokázali dostat do žádné slušnější šance. Chelsea toliko míč nekontrolovala, o to nebezpečnější však před brankou soupeře byla - bohužel se ale potýkala s malou efektivitou v zakončení.

DRUHÝ POLOČAS
Úvod druhé půle značily střídavé šance obou týmů, byť těch, které by potřebovaly červené označení, měli rozhodně více hráči Chelsea. Dvakrát Blues nebezpečně zahrozili zejména mezi 50. a 60. minutou - poprvé Matova pumelice jen těsně minula Jonesovu svatyni, podruhé si na Oscarův přímý kop naskočil Torres a až reflexivní zákrok gólmana Reds odvrátil gól.

S postupem času začali iniciativu v zápase na svou stranu přebírat hráči hostů, což také vedlo k, bohužel, vyrovnávající brance. Liverpoolští zahrávali rohový kop, centr před brankou ještě Carragher prodloužil na Suáreze, který se odpoutal od Ramirese a vrátil Merseysiders naději.

Roberto Di Matteo chtěl vyzkoušet odvetu duelu se Šachtarem, a tak poslal na plac žolíka Mosese - dohrál Oscar. Tentokrát nás bohužel ani bývalý hráč Wiganu nedokázal spasit. Na poslední desetiminutovku naklusal místo Torrese ještě Sturridge.

V posledních minutách se mohlo skóre ještě zásadně změnit - oba týmy měly šancí dostatek. Nejprve po Matově rohu mířil jen nad břevno Ivanović, následně se do úniku dostal Suárez, avšak vyběhnuvší Čech ho dokázal zpacifikovat. Další šanci měli opět Blues - Hazard z dálky napřáhl, ale plachtící míč mířil vedle levé tyče. Asi největší šanci měl v závěru opět Liverpool; k pravé tyči Čechovy branky mířil tvrdou střelou José Enrique, ale reprezentační jednička České republiky míč skvěle zneškodnila.

V závěru se tak Blues ještě dost klepali o remízový bod, avšak v celkovém kontextu mohli celé střetnutí ovládnout. Bohužel, nedokázali si poradit s až přílišným počtem slušných šancí, z nichž za Jonesova záda procpali jednu jedinou. Trápení s Liverpoolem tak pokračuje… tentokrát má za následek sešup na třetí místo v tabulce Premier League za duo klubů z Manchesteru.