To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Čech: Rozhodly zkušenosti

Na rozdíl od zápasu se Swansea tentokrát Blues v nastavení o body nepřišli, naopak si je zajistili. Porazili Šachtar 3:2 a ujali se vedení ve skupině E!

Chelsea nakonec v zápase zvítězila, gólem v nastaveném čase. Vítězství se tak dá hodnotit jako šťastné."Když dáme vítězný gól prakticky z poslední akce zápasu, tak je to i štěstí. Trochu mi to připomnělo našeho vítězného ducha z minulého ročníku Ligy mistrů. Bojovali jsme až do konce, nevzdávali jsme se a byli jsme odměněni. Podle mě rozhodly naše větší zkušenosti. Soupeř měl za stavu 2:2 několik šancí, aby zápas rozhodl. Neudělali to a my jsme je potrestali," sdělil Petr Čech skrze své internetové stránky.

V závěru se Chelsea příliš nepodařilo vytvořit si nějaký tlak a už to vypadlo na dělbu bodů, když se nakonec trefil Moses z poslední akce zápasu. "Já pak už čas moc nevnímal. Pořád jsem doufal, že přijde ještě aspoň jedna šance, jedna standardka, jeden roh. Věřil jsem, že gól dáme. A bác, padl z poslední akce zápasu. Postaral se o něj Moses, který teď začal nastupovat častěji. Hrál výborně a je na něm vidět, že jde nahoru."

Chelsea vedla hned dvakrát, ale ani jednou vedení příliš dlouho nevydrželo. "Bohužel. Přitom o přestávce jsme si říkali, že nesmíme soupeři dovolit, aby se vrátil do hry. Jenže jsme hned inkasovali. Šachtaru stav 2:2 vyhovoval. My jsme to museli otevřít, protože remíza pro nás byla málo. Oni mohli hrát na brejky, což je jejich silná stránka. Měli tam hodně silnou dvacetiminutovku, skoro každý protiútok byl nebezpečný. V příštím kole jedeme na Juventus, a pokud vyhrajeme, máme postup jistý. Když ne, situaci si zkomplikujeme a může to být boj až do poslední minuty posledního zápasu.

V týmu poražených figuroval na místě defenzivního záložníka spolehlivě hrající Tomáš Hübschman. "Věděl, že zápas měli rozehraný minimálně na bod a sami si to pokazili. Ale v příštím kole jedou do Dánska, kde mají šanci vyhrát. Teoreticky můžeme po příštích zápasech slavit postup oba," zakončil rozhovor Čech.

zdroj: www.petr-cech.cz


18:58:41 - 08.11.12 - Shmir - Evropské poháry - 2087x