Oba týmy vyslaly na soupeře 11 střel. Hráči Chelsea mířili mezi tři tyče pětkrát, zatímco domácí hráči třikrát, přičemž všechny tři přišly v posledních 20 minutách zápasu.
John Obi Mikel zkompletoval nejvíce přihrávek ze všech hráčů, když 65 přihrávek z 68 našlo přesně adresáta. Druhý nejlépe přihrávající hráč byl Ki Sung-Yueng ze Swansea, který jich posbíral 63.
V útočné třetině hřiště jsme zvyklí na to, že nejvíce přihrávek mívá Juan Mata, který tentokrát však nehrál a i zde dominoval Mikel. Ten úspěšně nalezl spoluhráče 16-krát z 18 pokusů. Tak vysokého čísla dosáhl zřejmě proto, že v základní sestavě figuroval i Oriol Romeu, takže Obi Mikel měl více příležitostí dostat se dopředu.
V útočné třetině hřiště jsme dali 124 přihrávek s tím, že úspěšných bylo pouze 97. To je naše druhá nejnižší úspěšnost v sezóně, po zahajovacím zápase proti Wiganu, kdy jsme skórovali dvakrát hned v úvodních 6 minutách a nepotřebovali jsme se tak hnát dopředu. Jen pro informaci, minulý měsíc proti Norwichi bylo takovýchto přihrávek více než dvojnásobek a to 249.
Stejně jako Chelsea i Swansea ráda drží míč a ve víkendovém zápase to zvládala lépe než Blues. Domácím borcům se podařilo dokončit 426 z 483 přihrávek s úspěšností 88 procent, zatímco Chelsea 381 z 442, což je 86 procentní úspěšnost, s 48% celkového držení míče.
Pouze 3 z 18 dlouhých, křižných míčů (včetně rohů), které vyslali hráči z Chelsea, našlo svého adresáta, ale po jednom z nich skóroval Moses, kdy doťukl hlavičku Garyho Cahilla. Cahill vyhrál všechny 3 své hlavičkové souboje v zápase.
Torres, Oscar, Hazard a Moses dohromady vytvořili pouze 5 šancí pro své spoluhráče, a jak řekl Di Matteo, byl to jeden z důvodů proč do Londýna putoval pouze bod.
Nebyl to zápas pro hráče, kteří mají rádi individuální výlety. Hráči Chelsea zaznamenali pouze 3 průniky (2x Moses, 1x Torres). Eden Hazard byl zablokován hned čtyřikrát.
Oscar vyhrál 3 osobní souboje ze 4, čímž ukazuje, že stále zlepšuje své defenzivní schopnosti.