To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

FAKTA A ČÍSLA: Swansea - Chelsea

Jako obvykle vám přinášíme několik zajímavých faktů a čísel z posledního zápasu Chelsea proti Swansea.


Oba týmy vyslaly na soupeře 11 střel. Hráči Chelsea mířili mezi tři tyče pětkrát, zatímco domácí hráči třikrát, přičemž všechny tři přišly v posledních 20 minutách zápasu.

John Obi Mikel zkompletoval nejvíce přihrávek ze všech hráčů, když 65 přihrávek z 68 našlo přesně adresáta. Druhý nejlépe přihrávající hráč byl Ki Sung-Yueng ze Swansea, který jich posbíral 63.

V útočné třetině hřiště jsme zvyklí na to, že nejvíce přihrávek mívá Juan Mata, který tentokrát však nehrál a i zde dominoval Mikel. Ten úspěšně nalezl spoluhráče 16-krát z 18 pokusů. Tak vysokého čísla dosáhl zřejmě proto, že v základní sestavě figuroval i Oriol Romeu, takže Obi Mikel měl více příležitostí dostat se dopředu.

V útočné třetině hřiště jsme dali 124 přihrávek s tím, že úspěšných bylo pouze 97. To je naše druhá nejnižší úspěšnost v sezóně, po zahajovacím zápase proti Wiganu, kdy jsme skórovali dvakrát hned v úvodních 6 minutách a nepotřebovali jsme se tak hnát dopředu. Jen pro informaci, minulý měsíc proti Norwichi bylo takovýchto přihrávek více než dvojnásobek a to 249.

Stejně jako Chelsea i Swansea ráda drží míč a ve víkendovém zápase to zvládala lépe než Blues. Domácím borcům se podařilo dokončit 426 z 483 přihrávek s úspěšností 88 procent, zatímco Chelsea 381 z 442, což je 86 procentní úspěšnost, s 48% celkového držení míče.

Pouze 3 z 18 dlouhých, křižných míčů (včetně rohů), které vyslali hráči z Chelsea, našlo svého adresáta, ale po jednom z nich skóroval Moses, kdy doťukl hlavičku Garyho Cahilla. Cahill vyhrál všechny 3 své hlavičkové souboje v zápase.

Torres, Oscar, Hazard a Moses dohromady vytvořili pouze 5 šancí pro své spoluhráče, a jak řekl Di Matteo, byl to jeden z důvodů proč do Londýna putoval pouze bod.

Nebyl to zápas pro hráče, kteří mají rádi individuální výlety. Hráči Chelsea zaznamenali pouze 3 průniky (2x Moses, 1x Torres). Eden Hazard byl zablokován hned čtyřikrát.

Oscar vyhrál 3 osobní souboje ze 4, čímž ukazuje, že stále zlepšuje své defenzivní schopnosti.


14:05:57 - 06.11.12 - Shmir - Premier League - 2222x