Report: Chelsea - Manchester Utd 5:4 pp.

Chelsea ve strhujícím zápase porazila Manchester United po prodloužení 5:4 a postupuje do dalšího kola Capital One Cupu (Ligového poháru). Pomsta byla sladká...

PRVNÍ POLOČAS
Do první výraznější šance se na konci 12. minuty dostali zásluhou faulujícího Oriola Romeua hosté. Míč z přímého kopu ale našel připravené rukavice Petra Čecha. Stejný hráč, který dopřál United tuto výhodu, na konci úvodní dvacetiminutovky napřáhl na opačné straně, nicméně branku silně netrefil. Mezitím se do několika šancí dostal především Moses, ovšem nevyprodukoval nic, co by mělo Lindegaarda v brance nějak vyděsit.

Právě na Romeuovi byla poznat minimální zápasová praxe nejvíce. Ve 22. minutě totiž daroval United vedoucí branku! Čech Oriolovi rozehrál nakrátko, hráč ovšem zazmatkoval a míč přenechal duu atakujících hráčů Untied. Giggs se pak chopil zakončení a střelou k pravé tyči Čechovy svatyně nedal naši reprezentační jedničce šanci.

Jak první půlhodina špatně skončila, tak ta druhá skvěle začala! Při průniku do vápna Manchesteru byl Büttnerem podražen Victor Moses a sudí Lee Mason nařídil pokutový kop. Při absenci Franka Lamparda se exekuce ujal David Luiz a míč za Lindegaardova záda dostal. To, že si dánský gólman na míč sáhl, přílišný vliv nemělo - 1:1!

United ovšem dlouho nezaháleli a díky Javiera Hernándeze alias Chicharita se do vedení dvě minuty před poločasovou přestávkou vrátili. Při vývozu míče zaváhal na půlící čáře David Luiz a hráči soupeře se rychlými přihrávkami dostali až za duo stoperu Blues. Překážkou nebyl ani Petr Čech 1:2.

To bylo z první půle vše. Týmy měly ze hry přibližně stejně, ovšem zaváhání soupeře dokázali lépe využít hosté z průmyslového severského města Anglie. Na obou stranách se našel hráč, který si nepočínal příliš jistě. U Blues to byl Romeu, na opačné straně pak Büttner. Oba zavinili první gól soupeře a vyrobili i několik dalších chyb, včetně nepřesných přihrávek.

DRUHÝ POLOČAS
Do druhého poločasu už nenastoupil John Obi Mikel, kterého se Di Matteo rozhodl pošetřit pro těžké boje v Premier League, a nasadil místo něj Ramirese. Krátce po začátku druhé půle se pak do slibné šance dostával Sturridge, avšak na poslední chvíli Rafael odklonil míč na rohový kop.

Co se nepovedlo Sturridgeovi, podařilo se o chvíli později Garymu Cahillovi, který si naskočil na Matův centr na bližší tyč a hlavou srovnal na 2:2. Rafael se sice ještě snažil míč vyhlavičkovat, ale to se mu povedlo pouze v rámci prostoru za brankovou čárou. Po 55 minutách hry dohrál mladý Piazón, místo nějž se na hřiště dostala letní skvělá koupě Eden Hazard. Di Matteo vycítil šanci na to zápas rozhodnout.

Bohužel, ani tentokrát nezůstal Manchester dlouho potichu a pohlednou kombinační hrou na hranici pokutového území Blues se vrátil do vedení. Gólovou trefu si připsal Nani, když obloučkem přehodil Petra Čecha. Chelsea mohla o několik minut později snížit, v zápase velmi aktivní Moses ovšem hlavičkoval nad. Ještě lepší šanci měl v 69. minutě Azpilicueta, který ale téměř prázdnou branku z úhlu přehlavičkoval. Chvíli po 70. minutě byl stažen Romeu, kterému se zápas vinou malé herní praxe zdaleka nepovedl, a nahradil ho Oscar. Stroj zvaný Ma-za-car tak byl opět kompletní!

O několik okamžiků později byla Manchesteru United prominuta jasná penalta! Matův centr se nedostal na místo svého určení pouze vinou ruky Michaela Keana. Lee Mason ovšem neuznal za vhodné písknout pro Blues druhou penaltu v zápase. Hráči Chelsea byli pochopitelně dost naštvaní. O chvíli později opět nebezpečně zahrozil Moses, pravděpodobně nejlepší hráč domácích v zápase.

Chelsea po Naniho brance evidentně přidala na obrátkách a v zápase dominovala. Blues se dostávali do mnoha šancí, ovšem přáno jim nebylo. Pět minut před koncem vyslal parádní dělovku Oscar - Lindegaard ale stihl na střelu do protipohybu zareagovat.

Když už vše vypadalo beznadějně, spravedlnost se přeci jen ukázala na světlo Stamford Bridge. V 93. minutě byl Woottonem sražen Ramires, a jelikož se jednalo o nedovolený zákrok uvnitř šestnáctky, Mason nařídil ve prospěch Blues druhou penaltu. Tu o minutu později s přehledem doprostřed brány uklidil Eden Hazard a zařídil tak pro partu Roberta Di Mattea prodloužení!

1. PRODLOUŽENÍ
První slušnou šanci měl Sturridge, proti němuž vyběhl gólman Lindegaard. Anglický reprezentant si místo přihrávky na dobře postaveného Matu vybral střelu z velkého úhlu. Škoda. Danny se k zakončení dostal i o okamžik později, znovu neúspěšně.

A STURRIDGE DOTŘETICE! Obrat dokonal Daniel Sturridge v 7. minutě nastavení po velké hrubce obrany Red Devils. Wootton, po jehož faulu byla nařízena penalta na Ramirese v 93. minutě, prachmizerně odhlavičkoval míč, lépe řečeno do běhu Daniela Sturridge, který obešel také na zem se položivšího Lindegaarda a poslal Blues poprvé v zápase do vedení.

Poslední akcí první části prodloužení byl Keanův faul na Sturridge, za něj obdržel žlutou kartu. Kopal se také přímý kop, z něj David Luiz napálil břevno!

2. PRODLOUŽENÍ
Daniel Sturridge jakoby celý zápas šetřil síly a prodloužení bylo zkrátka jeho! První velkou šanci druhé části prodloužení zakončoval opět on a chybělo opravdu několik centimetrů, aby se míč vměstnal pod břevno. Velmi slušnou šanci měl o chvíli později i Moses, jeho první střelu ale Lindegaard vyrazil a díky pohotovosti beků se Moses ke smrtící ráně už nedostal.

Prakticky rozhodnuto bylo díky geniální akce Edena Hazarda! Ten nesprintoval téměř celé hřiště, na hranici šestnáctky si položil beka United a geniálně přihrál Ramiresovi. Proti němu zaujal bezradný postoj i Lindegaard, Ramires ho obešel a poslal Chelsea do dvougólového brejku.

Jiskru naděje vykřesal ještě v poslední minutě prodloužení Ryan Giggs, když byla po Azpilicuetově faulu na Javiera Hernándeze nařízena třetí penalta v zápase. Poslední akcí v zápase ještě Hazard nastřelil tyč soupeřovy branky. Nic víc už hosté, kteří působili v prodloužení zcela odevzdaně, nestihli a Chelsea tak postoupila do dalšího kola Capital One Cupu!

Blues is the colour, football is the game…

CHELSEA (4-2-3-1):
Čech(c)- Azpilicueta, Cahill, Luiz, Bertrand - Romeu (72. Oscar), Mikel (46. Ramires) - Moses, Piazón (55. Hazard), Mata - Sturridge
Nevyužití náhradníci: Hilário, Ferreira, Saville, Marin

MANCHESTER UNITED (4-2-3-1): Lindegaard - Rafael, Keane, Wootton, Büttner (46. Powell) - Fletcher, Anderson (81. Tunnicliffe) - Nani, Giggs(c), Welbeck (100. Macheda) - Chicharito

130. Giggs, pen. (5:4)

Žluté karty: 5 - 4 (12. Romeu, 25. Mikel, 90+1. David Luiz, 100. Oscar, 115. Ramires - 64. Wootton, 100. Nani, 105. Keane, 119. Giggs)