To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Chcete na Chelsea a nenechat se okrádat? Je to jednoduché!

Před několika dny mě kontaktoval věrný fanoušek Blues Víťa Srp, který má s návštěvou zápasů Chelsea bohaté zkušenosti. Pro všechny příznivce vypracoval návod, jak se na zápas dostat a nenechat se přitom okrást o několik tisíc cestovními kancelářemi, které vše samy zorganizují. Pokud toužíte vidět Blues naživo, čtěte dál!

Už mnohokrát jsem byl dotázán, abych lidem vysvětlil, kde se dá opatřit levný lístek na Chelsea, jak těžké vůbec je takový výlet zorganizovat a v neposlední řadě jaký je nejlepší způsob cestování do Londýna. Proto jsem se rozhodl, že než abych tyto informace podával každému zvlášť, sepíšu jakýsi návod, dle jehož instrukcí byste si měli umět splnit sen – a totiž jednoho dne konečně stanout na stánku jménem Stamford Bridge.

Hned na začátek – pokud si o sobě myslíte, že jste neschopní, dál nečtěte – přesně pro takové tu totiž jsou cestovní kanceláře, které vás sice na místo určení také dopraví, jenže za značně vyšší cenu. Za jeden výlet pod hlavičkou cestovky zaplatíte zhruba tolik, co za dva výlety na vlastní pěst. Je jen na vás, co si vyberete, ale věřte mi – zážitky ze dvou zápasů jsou rozhodně lepší než z jednoho.

Na první pohled to vypadá složitě – stadión Chelsea je v stovky kilometrů vzdáleném Londýně, navrch orientace v takovém městě přece není snadná a to už vůbec neberu v potaz ten ohromný zájem, který je o lístky.

Mohu vás ujistit, že celá akce se dá zařídit mnohem jednodušeji, než se to na první pohled zdá. Nepotřebujete k tomu ani nějak extra velké znalosti angličtiny, protože letenku si koupíte dopředu, lístek jakbysmet a ubytovat se můžete v jednom česko-slovenském penzionu, který se v Londýně nachází. Ve finále se tak akorát musíte dokázat přemístit z bodu A do bodu B, což věřím, že každý z vás zvládne. A v případě nesnází tu klasickou frázi How can I get to.. použít dokážete také.

Věc první – výběr zápasu

Pojďme tedy na konkrétnější záležitosti – nejdůležitější věc představuje samozřejmě samotná volba zápasu. Doporučuji tohle udělat co nejdříve, jelikož pokud si letenky koupíte s velkým předstihem, jejich cena je velmi nízká – tohle platí u společností easyjet.com a wizzair.com, které létají z Prahy. A Ryanair, který léta z Brna, je to krapet jiné, ti dělají slevy i na poslední chvíli, když v letadle zbývá obsadit posledních pár míst.

Nyní je pevně známo datum zápasů do poloviny prosince. Ta ostatní data se ještě mohou změnit, jelikož televizní stanice doposud neurčily, které mače zařadí do vlastního vysílání. Proto bych zatím doporučoval soustředit se na první polovinu sezóny.

Jakmile budete mít jasno o tom, na který zápas byste chtěli jet, přesuňte se na stránky leteckých společností – osobně doporučuji tyto tři – wizzair, easyjet, ryanair – a vyberte si let v určených dnech. Pro lepší představu – dobré ceny letenek považuji v relaci 1500 – 2000 za zpáteční, pokud najdete dražší, zamyslel bych se, zda vyloženě chcete vidět ten daný zápas. Pokud ne, můžete své utkání změnit a najít levnější letenky, přeci jen něco málo ušetříte.

www.easyjet.com

www.wizzair.com

www.ryanair.com

Věc druhá – střecha nad hlavou

Let tedy máme zajištěný. Na řadu přichází druhá věc, a totiž zajistit si nějaký ten nocleh. Osobně musím potvrdit takový dobře známý fakt, že v Londýně jsou celkově služby neskutečně drahé – a do tohoto sektoru spadá bohužel i ubytování. Hotely stojí hodně, těžko seženete levnější než v oblasti 30 liber, což je přeci jen pořádná pálka.

Pak tedy máte dvě možnosti – tou první je sehnat nocleh v jednom z hostelů v centru. S tím mám také své zkušenosti, takový nocleh mne stál 20 liber a věřte mi, že to je vážně nouzovka. Na pokoji totiž spíte s několika dalšími, cizími lidmi, k snídani dostanete možná tak toustový chleba a marmeládu, k dispozici tedy máte vážně jen základní vybavení. Na jednu noc se to zvládnout dá, ale dlouhodobě by to prostě nešlo. Pokud byste zvolili tuto variantu, radím vám dobře – nic od toho nečekejte, v takovém případě aspoň nemůžete být zklamaní. J

Nedávno jsem ale narazil na jeden velmi zajímavý česko-slovenský penzion, který nabízí ubytování již od 18 liber na noc za osobu. Je to sice zhruba 20 minut chůze od nejbližší stanice metra, ale to je jen drobný nedostatek. Co jsem si tak prohlížel fotogalerii a různé ohlasy, tak za tu cenu je to vážně vynikající. Níže přikládám odkaz.

http://www.ubytovanie-londyn.com/

Věc třetí – Lístky, lístky, lístky

Přichází na fotbalovém výletě ta vůbec nejdůležitější část – opatřit si vstupenky na dané utkání. Věřte mi, sháněl jsem vstupenky na utkání Arsenalu a můžu s klidným svědomím říct, že to byla mnohem větší fuška, jelikož zájem o zápas gunners je vážně vyšší. Na některé zápasy CFC je i general sale, což je věc, kterou AFC od stěhování na Emirates zažil snad jen ve 2 ligových zápasech.

Jak se ale k těm lístkům dostat? Základem je pořídit si membership, který stojí 25 liber. Umožní vám to přístup do předprodeje, který začíná vždy 6 týdnů před ligovým mačem. Jinak byste museli čekat na general sale, jenže nikdy nemáte jistotu, že do něj lístky skutečně půjdou.

Nicméně tady vám mohu pomoci já – žádný membership si pořizovat nemusíte, jelikož já mám na letošní ročník rovnou 3. A jsem plně ochoten je každému pro zakoupení lístků vypůjčit, to by nebyl žádný problém. S výjimkou zápasů kategorie AA (Tottenham, Manchester City, United, Arsenal a Liverpool) mám jistotu, že na každý mač seženu v první vlně prodeje 3 lístky, pokud budu chtít. Na TOP mače je to trochu složitější, jelikož tam ani members nemají okamžitě přístup k lístkům, ale vše záleží na jejich loyalty points. Pokud nemáte žádné, pak na vás pravděpodobně nezůstanou. Já mám ovšem po své letní londýnské anabázi na 2 membershipech 17 loyalty points, což už je dost dobrý základ na to, abych se k lupenům na ty TOP špíly dostal. Na zápasy kategorie AA tak jsem schopen zajistit jen 2 lístky.

V případě, že byste měli zájem, mne můžete kontaktovat na mailu vitasrp@centrum.cz. Případně vám mohu pomoci s organizací celého výletu, opět platí stejná kontaktní adresa. Stačí se ozvat, společně pak určitě něco vymyslíme.

A ceny? V průměru stojí okolo 50 liber, bližší info najdete na této stránce:
http://www.chelseafc.com/tickets-article/article/2640813/title/ticket-prices-201213

Závěr: Pokud budete postupovat dle výše zmíněných informací a budete mít kapku štěstí, mělo by se vám podařit dát dohromady celý tento výlet v cenové relaci okolo 4-5 tisíc korun, což není vůbec špatná cena. Pak už samozřejmě záleží na tom, jak moc hodláte v Londýně utrácet, užívat si atp.

Jinak dopravu z letiště do Londýna a po Londýně jsem do toho nezapočítal, to už bychom šli příliš do podrobností. Hrubým odhadem by vás ale na 2 dny cestování po Londýně mělo vyjít zhruba na 1000 Kč.

To je vše. Pokud jsem vás zaujal a chtěli byste se někdy na Stamford Bridge podívat, neváhejte a ozvěte se, vážně moc rád vám pomohu. J Čím víc českých fanoušků na Chelsea, tím lépe…

PS: V nejbližší době bych mohl sehnat vstupenky na utkání Chelsea vs Fulham – cena cca 50 liber a Chelsea vs Nordsjaelland – cena cca 35 liber za kus.


Jménem redakce Chelseafc.cz a jménem všech fanoušků Chelsea bych chtěl tímto Víťovi Srpovi poděkovat za skvělý návod a možnost pro všechny fanoušky Blues!

22:47:00 - 14.11.12 - Petric32 - Chelseafc.cz - 31046x