Report: Chelsea - Manchester United 2:3

Chelsea poprvé v sezoně podlehla, když na Stamford Bridge nestačila na Manchester United (?). Chelsea zápas dohrávala v 9 mužích, přičemž druhé vyloučení bylo možná diskutabilní. Co ovšem jednoznačně konfrontační bylo, byl rozhodující gól United z ofsajdu.
Chelsea do zápasu nastupovala bez dua opor. John Terry si odpykával druhý ze čtyřzápasového trestu a Frank Lampard zůstal kvůli zraněnému lýtku pouze na tribuně. Naopak připraven byl již Marko Marin, nicméně do zápasu nakonec, i vzhledem k jeho průběhu, nezasáhl.

PRVNÍ POLOČAS
Zápas pro domácí nezačal vůbec dobře, už ve 4. minutě se totiž do vedení dostali hosté z Manchesteru. Van Persie nastřelil tyč Čechovy branky, míč se od ní však odrazil do Davida Luize a od něj bohužel zamířil za Čechova záda.

Blues v nepovedeném vstupu do utkání pokračovali i nadále. Ve 12. minutě se po pravé straně vyřítil Valencia a přesným centrem našel v pokutovém území na přihrávku čekajícího Robina van Persieho. Ten s umístěním míče do sítě neváhal - 0:2. Van Persie potvrdil, že Chelsea je jeho oblíbeným soupeřem. V loňské sezoně ji ještě v dresu Arsenalu při přestřelce 3:5 nasázel hattrick.

V dalších minutách se šance obou týmů vyrovnaly, skóre však zůstalo neměnné. Nicméně, slušnou šanci ke korigování skóre měl Eden Hazard, který se prokličkoval obranou United a mířil jen těsně vedle levé tyče De Geovy branky. Největší ohrožení branky Manchesteru přišlo v poslední desetiminutovce první půle a paradoxně od jeho vlastních hráčů, konkrétně Mikelův centr díky teči Evanse orazítkoval levou tyčku.

V posledních minutách prvního poločasu přebrala na svou stranu otěže právě Chelsea. Měla jednu vyloženou tutovku a k tomu zahrávala hned několik rohových či přímých kopů. A gólu se skutečně dočkala - ve 44. minutě se obstřelem k pravé tyči branky Manchesteru blýskl Juan Mata! A nemusel to být ani konec, krátce poté se po chybném výkopu De Gey dostala do šance Chelsea znovu, v závěru ale stál právě už připravený Španěl. Do šaten tak oba týmy odcházely za stavu 1:2, nicméně Blues rozhodně s pocitem, že ve druhém poločase by ze zápasu mohli dostat více.

DRUHÝ POLOČAS

Do druhé půle vstoupila Chelsea s téměř stejným nadšením, s nímž ukončila úvodní 45minutovku a v 53. minutě to opět přineslo své ovoce. Hráči Blues se svými centry či tečemi vyháněli z jednoho kraje pokutového území do druhého, až se nakonec jeden z centrů dostal před brankou na hlavu Ramirese, který pro Chelsea zařídil srovnání skóre.

V 63. minutě se do úniku dostal Ashley Young a Branislav Ivanović ho byl nucen zastavit pouze podkopnutím. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta - pro srbského obránce již druhá v sezoně (tu první získal v utkání Community Shield proti Man. City). Z následného přímého kopu mířil Rooney naštěstí o několik decimetrů nad Čechovu svatyni. Ivanovićovo místo na pravém kraji obrany zaujal Cesar Azpilicueta a ze hřiště byl stažen Oscar.

Uběhlo jen 5 minut a vyloučen byl druhý hráč Chelsea. Fernando Torres po kontaktu se soupeřem skončil po nadějném úniku na hrací ploše a za údajně přifilmovaný pád uviděl druhou žlutou kartu v zápase. O správnosti tohoto rozhodnutí by se zřejmě dalo spekulovat, nicméně, jak to tak bývá, oba tábory by to viděly jinak. Následně místo Maty na hřiště vkročil Ryan Bertrand.

Dvojnásobné oslabení Blues, ale také nepřesnost sudích se záhy projevily. United měli dvě dobré příležitosti k dopravení míče do sítě. V prvním případě míč šinoucí se šněčí rychlostí skončil jen na tyči, ale již z dorážky skončil za Čechovými zády. Celou akci zakončující Javier Hernández přezdívaný Chicharito ale evidentně skóroval z ofsajdového postavení. Co na plat, 2:3. Za následné protesty navíc Mikel vyfasoval žlutou kartu.

Necelých 10 minut před vypršením vymezeného času zmizela ze hřiště i poslední součástka stroje zvaného MaZaCar (Mata-Hazard-Oscar) Eden Hazard, místo nějž se na hrací plochu podíval Daniel Sturridge. Ten měl přijít na hřiště už dříve, nicméně Torresovo vyloučení pozměnilo Di Matteovy plány.

V posledních minutách ještě nad břevno Čechovy brány mířil Chicharito a stejný muž v pětiminutovém nastavení mířil po úniku daleko od branky Blues. V zápase se již nic dalšího podstatného nestalo, a tak Chelsea poprvé v sezoně padla. Její náskok na duo celků z Manchesteru se tak snížil na jeden bod. Kéž bychom po závěrečném hvizdu mohli říct: „spravedlnosti bylo učiněno za dost“. Nebylo.