To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Preview: Chelsea - Manchester United

Zápas s největším soupeřem je tady. Souboj dvou titánů startuje v neděli od 17 hodin na Stamford Bridge a uzavře 9. kolo nejprestižnější ligy Premier League.

Je to tu, všichni fanoušci obou týmů se dávají do pohotovosti a neděli mají ve svých pamětích označenou jako den u sledování fotbalového zápasu. Utkají se totiž dva první týmy ligy. Především toto je důvod, proč by měl být zápas tak zajímavým pro oko diváka. Proti sobě budou stát rivalové, kteří se posledních let neustále předhánějí na předních příčkách PL.


Proti United nastupuje Chelsea, která se stále drží na první příčce tabulky s neporazitelností. Z 8 zápasů má 22 bodů s bilancí 7 výher a jedné remízy. Chelsea se zatím dokázala vypořádat například s Arsenalem nebo Tottenhamem. Hráči si jistě chtějí udržet tak skvělou bilanci a pokračovat na cestě za titulem. Především díky obraně Blues je dobře nakročena, protože spolu s Petrem Čechem inkasovali celkem 6 gólů, což je spolu s Arsenalem nejméně v lize. Chelsea se však musí dále obejít bez Johna Terryho, kterému běží trest stopu na 4 zápasy(zápas proti Reds bude druhý).To je nejspíše největší riziko Blues, protože obrana bez základního kamene prozatím nepředvádí nejlepší výsledky.


Manchester United drží druhé místo v tabulce, avšak nedařilo se jim zrovna nejlépe a několikrát zaváhali. Proto z 8 zápasů mají pouze 18 bodů. Může za to například prohra s Tottenhamem nebo prohra v Liverpoolu(proti Evertonu, pozn. redakce). Trenér Ferguson si pro svůj celek nemůže připustit další ztráty bodů, proto do zápasu půjde naplno a bude se snažit ukořistit na Stamford Bridge co nejvíce bodů, přitom zde nevyhráli od roku 2002.


Chelsea se bude muset obejít bez svého hvězdného záložníka Franka Lamparda, který se zranil v posledním kole Ligy mistrů. Naopak pozitivní zprávou je vývoj Marko Marina, který by měl být schopen nastoupit. 


Red Devils to mají se zraněním horší, již dlouho postrádají Vidiče, ke kterému se nyní přidal Kagawa, který bude mimo přibližně měsíc. Dalším chybějícím obráncem je Phil Jones.

CHELSEA  (V – V – V – V – P) 
Šachtar - Chelsea (Liga mistrů) 2:1 
Tottenham - Chelsea  (Premier League) 2:4 
Chelsea  - Norwich (Premier League) 4:1 
Nordsjaelland - Chelsea (Liga mistrů) 0:4
Arsenal - Chelsea (Premier League) 1:2

Manchester United  (P – V – V – V – V)

Man. Utd. - Braga (Liga mistrů) 3:2
Man. Utd. - Stoke (Premier League) 4:2
Newcastle - Man. Utd. (Premier League) 0:3
CFR Cluj - Man. Utd. (Liga mistrů) 1:2
Tottenham - Man. Utd. (Premier league) 3:2


Chelsea FC - Manchester United 
Místo konání: Stamford Bridge
Datum konání: 28.10.2012, 17:00 SEČ
Rozhodčí: Mark Clattenburg
Živě: Wiziwig.tv, rojadirecta.es...

Tip: 2:1
Koho sledovat: Oscar - Robin van Persie


14:01:32 - 27.10.12 - Tuzinho - Premier League - 3254x