To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

FAKTA A ČÍSLA: Tottenham - Chelsea

Poslední duel v rámci Premier League proti Tottenhamu se nesl v duchu otáčení zápasu z obou stran. Poslední slovo nakonec měla Chelsea. Pojďme se podívat na statistiky a číselné zajímavosti z tohoto utkání.

‘Kohouti‘ měli v zápase 26 střeleckých pokusů! Oproti tomu Blues jen 10. Co se týče střel na branku, těch vyslali domácí 10, zatímco Chelsea 7. Větší přesnost v závislosti na celkovém počtu střel tak měli modří. Spurs se mohou pyšnit alespoň touto statistikou, protože to byl největší počet střel v zápase v rámci této sezony.

Svěřenci Roberta Di Mattea také 7x úspěšně zblokovali soupeřovy střely, zatímco na druhé straně se to nepovedlo ani jednou. Tři bloky si připsal střelec gólu Gary Cahill, dva pak Branislav Ivanović.

Chelsea měla 58procentní držení míče, ale převahově zaujímala jen 46% hřiště. Je třeba také poznamenat, že John Obi Mikel zkompletoval více přihrávek, než kdokoliv jiný na hrací ploše. Spurs byli často zataženi příliš hluboko, což defenzivnímu záložníkovi Chelsea dávalo prostor pro kooperaci. Z 64 pokusů našel svého spoluhráče v 56 případech. Druhý byl v tomto ohledu Gary Cahill, který z 57 přihrávek úspěšně ‘doručil‘ 53. Mezi první osmičkou nejlépe přihrávajících hráčů byste nenalezli nikoho jiného, než hráče Chelsea. Úspěšnost přihrávek hráčů Chelsea byla 85%, zatímco u soupeře to bylo 81%.

Nejlépe přihrávajícím hráčem u Spurs byl Steven Caulker, který z 37 pokusů úspěšně přihrál 34krát (hned 8 jich však bylo dozadu na brankáře Friedla). Šestice nejlépe přihrávajících hráčů soupeře – to vše byli defenzivně smýšlející hráči. V prvních 9 minutách druhé půle (tzn. od výkopu po druhý gól Tottenhamu), Chelsea přihrála nepřesně hned 13krát.

Rozhodně to nebyl zápas, kde bychom viděli mnoho driblinků. I takto typičtí hráči jako Mata či Hazard se v tomto případě uchylovali spíše k přihrávkám či střelám. Ani jeden z nich to v tomto zápase jeden na jednoho nezkusil. Na druhé straně byl králem driblinku Aaron Lennon, který ze sedmi pokusů o průnik uspěl hned v 5 případech (v jednom případě z toho nakonec vznikl Defoův gól).

Kde byla Chelsea opět úspěšnější, to byly získané míče. Mikel jich získal 5 z pěti a Ramires 4 ze čtyř. Dokonce i Mata, který není zrovna hráčem, jenž by se staral o defenzívu, odebral čistě 3 ze čtyř míčů, u kterých to zkusil. Poslední získaný míč po chybě domácího hráče navíc znamenal Sturridgeovu pojistnou trefu. Na druhé straně byl v tomto ohledu nejúspěšnější Sandro, který uspěl ve 4 z šesti pokusů.

Chelsea se aktuálně může chlubit vcelku příjemnou bilancí, kdy v posledních 11 poločasech vždy aspoň jednou skórovala. Poslední bezbranková 45minutovka přišla proti Stoke na Stamford Bridge 22. září.

Juan Mata má na svém kontě aktuálně 6 branek z posledních 5 zápasů – dvakrát se trefil proti Tottenhamu a Nordsjaellandu, jednou pak do sítě Arsenalu a Wolverhamptonu v Capital One Cupu.


00:30:04 - 23.10.12 - Petric32 - Premier League - 2185x