To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Chelsea není jen o Matovi a Hazardovi

V zápase s Tottenhamem nejvíce zaujal fanoušky Juan Mata, Roberto Di Matteo ovšem vyzdvihl výkon také Johna Obiho Mikela a Ramirese.

Juan Mata vstřelil v sobotním utkání dvě branky, tu druhou po krásné přihrávce Edena Hazarda. Také Oscar předved, kolik talentu se v něm skrývá, jenže současná Chelsea není jen o těchto hráčích, což zdůraznil také lodivod Blues Roberto Di Matteo.

Veřejnost na tyto hráče zaměřuje, ale když se podíváte na Ramirese a Mikela, zjistíte, kolik práce odvedli a stejně tak i naše obrana. My se vždy zaměřujeme na celý tým. Chápu, že někteří hráči jsou kreativnější a možná také více oku lahodící, ale my máme dobrý tým a v utkání jsme ukázali také týmového ducha,“ řekl Di Matteo pro Sky Sports.

Italský manažer byl také nadšen, že si hráči dokázali poradit se situací, kdy během několika minut přišli o vedení a museli dotahovat jednogólové manko. „Když zpětně zhodnotím celý zápas, můžu říct, že Tottenham se do utkání vrátil pouze na těch deset až dvanáct minut druhého poločasu, když se mu povedlo hned v jeho úvodu vyrovnat. Tam jsme ztratili nad utkáním kontrolu,“ přiznal Di Matteo.

Pro zbytek utkání jsme přebrali iniciativu a dostali zápas pod kontrolu, vytvořili si šance a po zásluze zvítězili,“ dodal.

Byl to test našeho charakteru, přijet na White Hart Lane a hrát proti týmu ve formě s čtyřmi vítězstvími v řadě, bylo to velké derby. Po reprezentační pauze nelze moc předvídat, jak se vám povede start do nového cyklu, ale podle mne jsme si na hřišti počínali velmi zodpovědně,“ pokračoval nástupce Villas-Boase v manažerské židli Chelsea.

Způsob, jakým se prezentujeme, je velmi potěšující. Když hrajeme venku, tak chceme hrát úplně stejně, jako kdybychom hráli doma, chceme hrát směrem dopředu, držet míč, kontrolovat hru a být týmem, který bude na soupeře tlačit,“ řekl Di Matteo.

15:24:54 - 22.10.12 - Zzepa - Mužstvo - 3218x