Report: Chelsea - Wolverhampton 6:0

Chelsea vstoupila do Capital One Cupu, jak zní nový název pro Carling Cup – Ligový pohár, jasným vítězstvím nad nyní druholigovým Wolverhamptonem Wanderers 6:0. Roberto Di Matteo nasadil značně pozměněnou sestavu.

Poprvé od svého přestupu se na hřišti ukázal Cesar Azpilicueta a rovnou v základní sestavě. Stejně tak si počínal i mladý Lucas Piazón, kterého už Di Matteo zkoušel na předsezonním turné v USA. To Victor Moses si zase po dvou střídáních zahrál poprvé v základní sestavě.

I přes slyšení FA s Johnem Terrym v otázce rasismu, které se táhne již 4.den, kapitán nechyběl v základní sestavě. V brance Čechovo místo zaujal Ross Turnbull. Místo Ashleyho Colea hrál levého beka Ryan Bertrand a defenzivní štíty tvořili Oriol Romeu (první start v sezoně) a Ramires. Druhý zmíněný byl v průběhu zápasu nahrazen Marko Marinem, který se tak dočkal debutu v oficiálním zápase za Chelsea.

Wolves také nenastoupili v klasické sestavě, když hráli bez Kevina Doyla a celkově trenér učinil 10 změn oproti víkendovému vítěznému zápasu s Peterborough. Naopak se do základní sestavy vrátil nám dobře známý Stephen Hunt. Bývalý hráč Chelsea Frank Nouble zůstal na lavičce a do zápasu zasáhl až v jeho průběhu.

ZÁKLADNÍ SESTAVY

Chelsea se do 4. kola Capital One Cupu dostala jasným a neohroženým vítězstvím 6:0 nad vlky z Wolverhamptonu. Chelsea do zápasu vstoupila na plný plyn a již ve 4. minutě otevřel skóre zápasu Gary Cahill. Neuběhlo mnoho času a už o čtyři minuty později zvyšoval Ryan Bertrand. Fantastickou dvacetiminutovku dokonal v 17. minutě Juan Mata. Chelsea i ve zbytku poločasu dominovala a měla několik nebezpečných šancí, ale gólem už žádná z nich neskončila.

Druhý poločas také nezačal nejhůře, když v 53. minutě proměnil penaltu Oriol Romeu (jednalo se o jeho premiérový gól v dresu Bules) a v 58. a 71. minutě se hlavou prosadili Fernando Torres respektive Victor Moses. Zábava na Stamford Bridge tak byla dokonána.

Další zápas Chelsea odehraje v sobotu v 13:45 na hřišti městského rivala Arsenalu. Co se týče Ligového poháru, zde další soupeř ještě znám není, ale po losu, který proběhne dnes večer, budeme vědět více.