To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Rozhovor s fanouškem: Filip Šťastný

Před nedávnem jsme vás na naší facebookové stránce vyzvali, aby jste se zapojili i vy a přihlásili se, abychom s vámi mohli udělat rozhovor. Přihlásilo se několik odvážlivců a dnes máme na řadě druhého, Filipa  Šťastného.
Zdravím, takže na začátek základní věc, představ se čtenářům a pověz nám, jak dlouho fandíš Chelsea? 
Dobrý den, tímto bych chtěl pozdravit všechny diváky Chelsea a představit se jim. Jmenuji se Filip Šťastný, pocházím z Pardubic, kde také bydlím, je mi 18 let a studuji Obchodní akademii, mezi mé koníčky patří hokejbal, kanoistika, fotbal. 

Jak  počalo celé tvé fandění Chelsea?  Viděl jsi někdy hrát Chelsea naživo? 
Všechen ten kolotoč radostí, smutku a nervů začal již v roce 2004 prvním titulem. Pravda v té době mi bylo 10 a nebyl jsem ještě tím fanouškem, jako jsem nyní, ale už v té době jsem věděl, že Chelsea bude klub, na který nezapomenu. Jedním z důvodů bylo také to, že se v Chelsea stal jedničkou nově příchozí Petr Čech. Od té doby jsem se o Chelsea zajímal víc a víc. Bohužel Chelsea jsem nikdy naživo hrát neviděl, ale doufám, že se to co nejdříve změní.

Na který zápas nejvíce vzpomínáš? Který byl naopak největším zklamáním?
Na který zápas nejraději vzpomínám? Určitě je to loňské finále Ligy mistrů mezi Bayernem a Chelsea! Škoda že tento zápas nebyl ze strany hry Chelsea nejpohlednějším, ale myslím si, že zvolená taktika byla klíčem k vítězství. A zápas, který se stal největším zklamáním? Do nedávna to bylo také finále Ligy mistrů, ale ne proti Bayernu, ale proti „Rudým ďáblům“ z Manchesteru. To finále se pro nás vyvíjelo velice slibně, ale všichni jistě víme, jak nešťastně skončilo. Ale nyní mohu označit za největší zklamání zápas proti Atléticu Madrid ve kterém nás sestřelil tank jménem Falcao.

Který je tvůj nejoblíbenější hráč Blues?
Není lehké určit jednoho nejoblíbenějšího hráče, ale pokud bych si musel vybrat mezi Lampardem, Terrym, Čechem a Didierem Drogbou, tak by to byl asi právě Didier a to především proto, co pro Blues udělal a jak se zachoval po odchodu. Stále v srdci zůstává jedním z týmu a pro mne je, byl a bude legendou!

Loni jsme získali nádherný double, kde se především výhra v lize mistrů zapíše do historie. Jak bys hodnotil cestu za vítězstvím?
Loňský double byl krásnou satisfakcí za to, jak se všichni Chelsea smáli a jak jí odepisovali. Podle mého to nebyl nejšťastnější rok, ale double a především výhra v Lize mistrů je důvodem, proč být nadále hrdý na klub ze Stamford bridge a doufám, že takovýchto okamžiků zažiju s Chelsea ještě nespočet.

V letošním přestupovém období byla Chelsea dosti aktivní a přivedla celkem 5 hráčů, kteří budou bojovat o základní sestavu. Jsi spokojen s nákupy?
Přestupové období bylo velice přínosné, především pro omlazení kádru a změnu herního stylu. Nové posily jsou s výjimkou César Azpilicuety především ofenzivně laděné a to má velký vliv právě na herní styl Blues. Jako nejlepší nákup hodnotím, asi jako většina lidí co se o přestupy zajímala, příchod Edena Hazarda, sám Eden nám ukázal, že je hráčem, který má na to stát se velkým fotbalistou. Tak že s nákupy spokojený určitě jsem, jsem trochu zklamaný, že Hulk zamířil do Zenitu místo do Londýna.

Naopak odešel Drogba, Meireles, Kalou, Bosingwa. Essien a Lukaku na hostování. Dokáží nováčci nahradit tyto ztráty? Jak budeš vzpomínat na tyto hráče?. 
Odchody těchto hráčů jsou pro mne ve většině případů pochopitelné, byli to skvělí hráči, kteří zůstanou v srdcích všech fanoušků, ale především odchod Didiera Drogby je pro mne velice velkou ztrátou, doufejme, že El Niňo jej zastoupí se vší parádou. Co se týká hostování, jsem trochu zklamán. Lukaku po odchodu Drogby mohl dostávat více příležitostí a hrát na dva hrotové útočníky (pokud bereme Daniela Sturidge jako klasického „ horoťáka“) je podle mne málo. Co se týče Essiena je to pro mne velké překvapení především po odchodu Meirelese.

Chelsea nedávno zažila propadák v Superpoháru proti Atleticu Madrid, viděl jsi zápas? Jaký pocit jsi měl z výkonu hráčů
A opět již zmiňované Atlético, tento zápas je opravdovým zklamáním! N a zápas jsem se těšil jak malý kluk a čekal jsem od něj, vzhledem k formě Blues, hodně. Celý zápas jsem sledoval živě na ČT4 sport a upřímně mi z něj bylo chvílemi na nic. Mrzela mne zejména hra obrany, nebyla to ta klasická „modrá zeď“, která nás zdobila v posledních letech.

V lize mistrů nám los přiřadil do skupiny Nordsjaellandem, Šachtar Doněck a především Juventus. Jaké vyhlídky vidíš?
Los Ligy mistrů není nejhorší, můžeme být rádi, že jsme nedopadli jako aktéři skupiny D, kde čekám největší souboje. Naše skupina má dva velké favority a to Blues a Turínské Juve, ale pozor si bude tým Roberta Di Mattea dát také na Šachtar a na pro mne velkou neznámou Nordsjaelland, k těmto zápasům by měla Chelsea přistoupit se vší zodpovědností, aby si sama nekomplikovala situaci ve skupině.

Chystáš se v brzké budoucnosti na nějaký zápas Chelsea?
Určitě bych chtěl navštívit některý ze zápasů Londýnské Chelsea, samotný Londýn mě velice láká, je to jedno z nejkrásnějších měst světa a spojit prohlídku Londýna se zápasem Blues, je mým velkým snem a doufám, že se brzy naplní.

21:41:47 - 23.09.12 - Shmir - Chelseafc.cz - 2272x