Report: Chelsea - Juventus 2:2

Chelsea v úvodním zápase Ligy mistrů v nové sezoně jen remizovala s Juventusem 2:2. Přitom díky dvěma zásahům Brazilce Oscara v rozmezí dvou minut vedla už 2:0. Juventus ale ještě do konce poločasu vyrovnal a v závěru utkání skóre srovnal.

PRVNÍ POLOČAS
Vstup do zápasu měli aktivnější hráči Blues, ať už se jednalo o akce Oscara nebo několik rohových kopů, nicméně ani jedna z akcí nebyla gólová. To pro Starou dámu přišla první standardní situace po čtvrthodině hry. O první gólovce se dalo hovořit až po dvacáté minutě, kdy dostal milimetrovou přihrávku za obranu Blues Marchisio, ale připravený Čech ho vychytal.

S přibývajícím časem začali být nebezpečnější hosté. Nedá se říct, že by v zápase přebrali iniciativu, nicméně pro Čechovu branku byli rozhodně nebezpečnější, než Blues pro Buffona. Stejně tak přibývalo i chyb v rozehrávce Chelsea ve středu hřiště a právě po jedné z těchto chyb (provinil se Ivanović) se po půlhodině hry dostal do slibné šance Vučinić. Naštěstí trefil pouze boční síť Čechovy brány.

I proto působila Oscarova gólová trefa ze 31. minuty jako blesk z čistého nebe. Střela zpoza pokutového území byla ještě tečována Bonuccim, na což Buffon nedokázal včas zareagovat. Můžete hádat, kdo si připsal gólovou přihrávku. Ano, již popáté v této sezoně Eden Hazard.

Neuběhly ani dvě minuty a Oscar dokonal DEBUT SNŮ! Po Coleově přihrávce se fantasticky zbavil dvou hráčů Juventusu a z otočky vyslal na Buffonovu svatyni nechytatelnou a především pod břevno skvěle umístěnou střelu.

Góly průběhu utkání rozhodně prospěly. Hra byla v následujících minutách daleko živější, přelévala se ze strany na stranu a nezaujatý divák si v těchto chvílích musel přijít na své. V tomto případě už méně hráči a fanoušci Chelsea, jejichž radost ve 38. minutě zkrotil z hranice pokutového území Arturo Vidal. 2:1.

Ve zbytku poločasu mohla ještě Chelsea svůj náskok zvýšit, ale Buffon překvapivou Ramiresovu střelu z úhlu zlikvidoval. Z poslední akce poločasu, kterou byl přímý kop Andrey Pirla, Juventus také nic nevytěžil a hráči odcházeli do kabin za stavu 2:1 pro Chelsea. První poločas by se dal rozdělit na dvě poloviny. V té první to bylo spíše oťukávání soupeřů, v té druhé pak nefalšované fotbalové umění (především v režii Brazilce Oscara).

DRUHÝ POLOČAS
Druhý poločas začal ve větším tempu než ten první. V 50. minutě vyslal na Buffonovu branku krásnou střelu Branislav Ivanović, avšak Ital, který se drží už řadu let mezi brankářskou elitou, byl u tyče včas. Jen o několik málo okamžiků později zahrávala Chelsea slibnou standardku několik metrů za hranici vápna. Ač musel mít Buffon přes mnoho těl před sebou zakrytý výhled, Lampardovu střelu bez větších problémů zneškodnil.

Chvíli před uplynutím hodiny hry se do pokutového území Juventusu vřítil Hazard s cílem vymodlit si u sudího Proency penaltu. Ten však Hazardův pád posoudil jako neopodstatněný k písknutí ‘jedenáctky‘. O správnosti rozhodnutí by se dalo polemizovat, ale rozhodně to byla sporná situace. S úderem 60. minuty zápasu vyfasoval Ramires žlutou kartu za šlapák. Giovinco z následné standardky jen přestřelil Čechovu bránu.

Rohových kopů i šancí s přibývajícím časem ve prospěch Juventusu přibývalo a Roberto Di Matteo se rozhodl jednat. Ze hřiště stáhl Ramirese a vyslal čerstvého Bertranda. Krátce předtím ještě viděl za faul na Oscara žlutou kartu Arturo Vidal. Chelsea se zpod tlaku Juventusu nedokázala vyprostit a Di Matteo tak střídal podruhé. Odešel dvougólový střelec Oscar, místo nějž přišel Juan Mata. Ve stejný okamžik střídal i i Juventus. Odešel Sebastian Giovinco a přišel Quagliarella. Krátce poté tým Antonia Conteho (který má kvůli rozsáhlému korupčnímu skandálu na 8 měsíců zákaz činnosti a musí tak zápasy sledovat pouze v hledišti) střídal znovu – dohrál Lichsteiner a chuť Ligy mistrů okusil Isla.

Nechybělo mnoho a krátce po svém příchodu na hřiště se mohl prosadit Juan Mata - bohužel, trefil pouze boční síť. Následně se potvrdilo staré známé - nedáš, dostaneš. V 80. minutě si zaběhl za obranu Chelsea Fabio Quagliarella a střelou mezi Čechovy nohy srovnal skóre na 2:2. Polovina gólu jde na Terryho vrub, který špatně zahrál ofsajd systém a vyběhl příliš pozdě.

Quagliarella se mohl stát stejným hrdinou zápasu jako na druhé straně Oscar. 4 minuty před koncem vymezeného hracího času nastřelil břevno Čechovy branky. Poté ještě Mata zahrával přímý kop, ale k výraznějšímu ohrožení Buffonovy branky to nevedlo. Poté se už nic podstatného nestalo a Chelsea tak jen remizovala s Juventusem 2:2.

Druhý poločas byl ze strany Chelsea značně horším než ten první, Juventus začal diktovat tempo a nakonec přišel i vyrovnávací Quagliarellův gól. Nebýt tohoto gólu, mohl být Oscar ještě větším hrdinou večera.