To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Čech: Chceme přepsat historii

Středečním zápasem s Juventusem vstoupí Chelsea do nového ročníku Ligy mistrů, v níž bude obhajovat vítězství. „Znovu máme ty nejvyšší cíle,“ prozradil Čech před prvním utkáním skupiny E, v níž se Blues střetnou ještě s Šachtarem Doněck a dánským Nordsjaellandem.
Může mít úřadující šampión jiné cíle než zkusit vyhrát znovu?
V novodobé historii Ligy mistrů ještě nikdo vítězství neobhájil, naposledy snad AC Milán v roce 1990. Kdybychom historii přepsali zrovna my, bylo by to krásné. Chceme se o tu trofej porvat znovu, ale musíme jít krok po kroku.

Koho považuješ za největší favority?
My jako obhájce se té role nezříkáme. Ale favoritů je daleko víc. Oba Manchestery, zvedá se Arsenal. Má skupinu, ze které je velká šance postoupit a mohl by čeřit vodu. Pak AC Milán, i když se mu v lize zatím moc nedaří, samozřejmě Real Madrid s Barcelonou a Bayern. Jsem docela zvědav na Dortmund. Mají velice těžký los, ale mohou být takovým černým koněm.

Je pro Chelsea psychickou výhodou, když už jste Ligu mistrů vyhráli?
Určitou roli to hrát může, ale v Lize mistrů rozhoduje řada věcí. Musíte jít krůček po krůčku a někdy mít i štěstí. Vloni jsme hráli o postup ze skupiny až do posledního kola a nakonec jsme to vyhráli celé.

Co očekáváš od zápasu s Juventusem?
Juventus je tým, který chce v Lize mistrů navázat na své někdejší úspěchy. Mají dobré mužstvo, doma drží v lize sérii snad čtyřiceti zápasů bez porážky. Ale teď hrajeme doma my a nic jiného než vítězství si nepřipouštíme.

Jak bys Juventus charakterizoval?
Mají velice dobrou obranu a za nimi skvělého Buffona. V poli jsou výborní hráči jako Pirlo, Vucinic nebo Giovinco.

Řada lidí bude tento zápas brát i jako souboj Čecha s Buffonem. Vnímáš to jako bitvu dvou brankářských gigantů i ty?
Vůbec ne. Nikdy jsem to takhle nebral a to už jsme proti sobě hráli několikrát. Důležitá je hra celého týmu.

Jak vlastně vidíš Buffona jako brankáře?
Pořád je to jeden z nejlepších gólmanů světa, řadím ho do nejužší špičky. Ukázal to i na mistrovství Evropy s reprezentací, Juventusu zase pomohl k zisku titulu. Stále si drží vysokou výkonnost.

Znáte se osobně?
Jen ze zápasů, mimo hřiště jsme se nikdy nepotkali.

Hecovali jste se před zápasem i s Pavlem Nedvědem, který pro Juventus pracuje?
Psal jsem mu po losu, že se na něj těšíme. On měl radost, že jsou zpátky v Lize mistrů. Ještě ho budu muset trochu hecnout.

13:57:29 - 18.09.12 - Petric32 - Evropské poháry - 2422x