To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Di Matteo: Šance dostanou i další hráči

V sobotu na Loftus Road se Chelsea poprvé v této sezoně nepodařilo skórovat, ale Roberto Di Matteo z toho nemá těžkou hlavu. Zopakoval svou víru ve svou útočnou vozbu a s ohledem na zápas věří, že branky zase přijdou. Vzhledem k nabitému programu bude navíc nutné rotovat se sestavou.

Chelsea vyšla v zápase proti QPR střelecky naprázdno. Fernando Torres začal opět v základní sestavě, ale neprosadil se, a také proto byl 10 minut před koncem nahrazen Danielem Sturridgem, který si poprvé v této sezoně mohl zahrát na hrotu.

Torres po vystřídání hned zamířil do šatny. Když byl na toto téma dotázán Di Matteo, sdělil, že chápe Torresovo zklamání a dodal, že s následujícími dny, kdy na Chelsea čeká obtížný los, se musí projevit síla a hloubka týmu.

„Hráči obecně nejsou rádi, když jsou staženi ze hřiště a on (Torres) dal najevo trochu zklamání, ale nebude to pro nás žádný problém, musíme se pohnout kupředu a soustředit se na další zápas,“ prohlásil Roberto Di Matteo.

„Proti Rangers bylo obtížné vytvořit si hodně šancí. Zahrávali jsme spoustu rohových kopů a měli pár velmi dobrých příležitostí, ale někdy, když jich máte 5 nebo 6, tak tu jednu prostě musíte dát, zvláště když hrajete venku, protože doma si jich obvykle vytvoříte více,“ shrnul manažer.

„Myslím, že jsme hráli velmi dobře, zvláště v prvním poločase jsme byli velmi silní a vytvořili si několik dobrých šancí. Hazard a Torres se dostali do šancí, ale nový brankář QPR (Júlio Cesar) se za ty investované peníze vyplatil,“ podtrhnul klíčovou úlohu soupeřova brankáře Robbie.

„Torres hrál hodně dobře, měli jsme nějaké šance v prvním poločase a několik polovičních, ale taky slušných šancí ve druhé části hry. Nemůžeme na jednoho hráče klást příliš velký tlak, jsme tým a každý má za výsledek a hru zodpovědnost. Očekáváme, že góly budou střílet také jiní. Hazard měl dvě velice slibné šance, které by jiný den nejspíše proměnil.“

„Doteď jsme odehráli 4 ligové zápasy a včetně toho s QPR máme sérii 7 zápasů během 21 dnů, takže šance se rozhodně dostane i na další,“ poukázal Di Matteo na nutnost rotovat s kádrem. V bližších dnech se tak nejspíše dostane i na méně využívané hráče jako Oscar, Moses, Romeu nebo Sturridge, který se stal tématem dalších slov manažera Blues.

„Myslel jsem, že střídání, které jsme provedli, budou mít na hru velký dopad. Když hráči přišli na trávník, byli velice živí, pohybliví, takže jsme měli rozšířené možnosti,“ řekl Di Mateo s ohledem na nasazení Mosese se Sturridgem.

„Největší pomocí pro Sturridge bude, když dostane více času na hřišti a ukáže své kvality a pokud bude na tréninku pracovat tak jako doposud, šance určitě dostane. Nasazoval jsem ho na křídla, ale teď hrál na hrotu, kde taky dostane více šancí,“ přislíbil Di Matteo.

Pro městské derby s Queens Park Rangers dostal volno Juan Mata, avšak pro středeční zápas Ligy mistrů s Juventusem s ním Di Matteo opět počítá. „Mata bude k dispozici pro středeční zápas, ale pro Marina je ještě příliš brzy,“ řekl o stavu letní posily, která se dostala z táhlého zranění a odehrála už jeden zápas za rezervu.


11:46:45 - 17.09.12 - Petric32 - Mužstvo - 3335x