Oscar režíroval debakl Číňanů 8:0

Jelikož je Brazílie pořadatel mistrovství světa, nemusí hrát kvalifikaci a může tak volný čas vyplňovat přátelskými zápasy se soupeři, které si sežene. Jedním z nich byla nyní i Čína, která si z Brazílie odvezla debakl 8:0. V dresu ‘kanárků‘ nechyběli ani Ramires (vstřelil gól), David Luiz a Oscar, který zářil gólem a třemi asistencemi.

Utkání mezi domácí Brazílií a hosty z Číny se odehrálo v Recife a skončilo opravdu zajímavým výsledkem. Brazilci porazili Číňany v poměru 8:0 a velkou zásluhu na tom měl především nový přírůstek do Chelsea, Oscar. První gól zařídili právě vyslanci Blues, když ve 22. minutě Oscar zakombinoval se zakončujícím Ramiresem.

Oscar se poté stal hlavním nahrávačem Neymara při jeho cestě za hattrickem. Připravil mu první gól a poté i ten poslední nutný ke zkompletování hattricku. Nakonec se toho Oscar chopil sám a poslední osmý gól z penalty vstřelil osobně.

v 80. minutě, 6 minut po svém gólu, byl Oscar stažen ze hřiště, to už tam však jeho parťák Ramires nebyl, protože odehrál jen hodinu utkání. David Luiz do zápasu naskočil pouze jako náhradník, a to v 76. minutě.

Brazílie - Čína 8:0 (2:0, 6:0)

Branky: 25. (Oscar), 53. a 59. (Oscar) Neymar, 22. Ramires (Oscar), 48. Lucas, 51. Hulk, 69. vlastní Liou Ťien-jie, 74. Oscar z pen.

22:17:09 - 11.09.12 - Petric32 - Reprezentace - 4881x